Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Юлія Тимошенко в залі суду / Фото: tymoshenko.ua

МЗС сусідньої країни побачив антиросійський підтекст у вироку Тимошенко

МЗС Росії вбачає антиросійський контекст у вироку Юлії Тимошенко.

Про це йдеться в заяві російського зовнішньополітичного відомства.

"Не можна не брати до уваги той факт, що керівництво багатьох держав і світова громадськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований винятково з політичних мотивів", - заявили в російському МЗС.

"Обвинувачуючи Тимошенко в перевищенні влади при укладанні контракту на постачання російського газу в 2009 році, Печерський суд проігнорував переконливі свідчення того, що згадані газові домовленості були оформлені в строгій відповідності з законодавством Росії й України і засадничих норм міжнародного права", - підкреслюється в заяві.

МЗС Росії відзначає "очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії".

"По суті справи Тимошенко судили за діючі і ніким не скасовані юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", - вважають у Росії.

"У Росії твердо налаштовані на розвиток і поглиблення всебічного партнерства з Україною, у тому числі на пошук взаємоприйнятих рішень у газовій сфері, як про це домовилися керівники двох держав у Завідово 24 вересня цього року", - відзначили в МЗС.

"Щиро сподіваємося на те, що рухові в цьому напрямку не перешкодять спроби в однобічному порядку вивести ситуацію з правового поля", - говориться в заяві.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читайте також:

Янукович визнав, що справа Тимошенко перешкоджає євроінтеграції

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Для Литвина вирок Тимошенко став "неочікуваною очікуваністю"

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Поки Тимошенко садять, Грищенко в Європі вибиває перспективу членства

Повʼязані теми:

Наступна публікація