ЗМІ: Баррозу скасує зустріч з Януковичем в Брюсселі

ЗМІ: Баррозу скасує зустріч з Януковичем в Брюсселі

Жозе Мануель Баррозу / Фото: AFP

Під загрозою зриву й інші зустрічі, зокрема, з високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

У Єврокомісії можуть призупинити переговори про Угоду про асоціацію з України без оголошення про це. Президент ЄК Жозе Мануель Баррозу може відмінити зустріч з президентом України Віктором Януковичем, заплановану на 20 жовтня. Про це заявили джерела видання в Брюсселі. Про це пише "Комерсант-Україна", посилаючись на власні джерела в Брюсселі.

На зустрічі Янукович планує обговорити з керівництвом Євросоюзу ще не узгоджені ключові моменти договору, зокрема, перспективу членства.

За інформацією газети, під загрозою зриву й інші зустрічі, зокрема, з високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

Офіційний Брюссель поки не підтверджує цю інформацію. Проте вчора деякі євродепутати визнали існування таких планів.

"Дуже важливо, щоб усі ті, хто підтримує європейську інтеграцію України, послали чіткий сигнал українській владі, що ми не приймаємо порушення демократії і ситі по горло діями української влади", - заявив Павло Залевський (Польща, ЄНП).

Нагадаємо, вчора екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко визнали винною в порушеннях при укладенні в 2009 році газових угод з Росією. Тимошенко засуджена до 7 років ув'язнення. Ештон заявила, що Євросоюз глибоко розчарований вердиктом суду по справі Тимошенко.

Президент Янукович заявив, що вирок Тимошенко не є остаточним. Він також визнав, що кримінальну справу проти Юлії Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Читайте також:

Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи

У справі Тимошенко крапки над "і" ще не поставлені - Герман

Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація