Тимошенко стане бомжем і буде до кінця життя відробляти борг

Тимошенко стане бомжем і буде до кінця життя відробляти борг

Юлія Тимошенко. Ілюстрація / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Вчора рішенням Печерського суду Юлію Тимошенко засудили не тільки до відбування 7-річного терміну в колонії, а й до відшкодування завданих державі в 1,5 млрд гривень збитків.

Згідно з вироком Печерського суду про відшкодування НАК "Нафтогазу" збитків, у Юлії Тимошенко можуть відібрати усе майно, а в чоловіка відібрати половину нажитого.

Як розповів суддя облсуду, є два варіанти реалізації цього. Перший - якщо в матеріалах слідства є вже опис майна, на яке накладено арешт. Тоді прокуратура (так як саме вона стоїть на сторожі інтересів держави, якій завдано збитків) звертається із заявою у виконавчу службу. Ця служба відкриває виконавче виробництво, і все описане майно продається з торгів, виручка йде державі, пише "Сегодня".

Якщо ж такого опису з самого початку не було, то виконавці на прохання прокуратури все одно відкривають виконавче провадження і йдуть описувати майно, яке належить засудженому. Важливий момент - виконавче виробництво можна відкривати тільки після вступу вироку в силу, тобто коли буде пройдена апеляційна інстанція, яка, приміром, залишить вирок в силі.

Якщо є підозра, що якесь майно, записане на іншу людину, на справді належить засудженому, то через суд встановлюється право власності (припустимо, людина фінансувала будівництво або купівлю житла, і це можна довести, але записав на іншого). Якщо доведуть, що майно - таки засудженого, то до нього застосують описану вище схему конфіскації і продажу.

Насправді майно Тимошенко вже було описано - офіційно, згідно з декларацією за 2010 рік, Юлі належить лише двокімнатна квартира в Дніпропетровську площею 58 метрів квадратних (її ринкова ціна зараз 70 000 доларів, тобто для погашення збитку в 1,5 мільярда гривень потрібно 2800 таких квартир). Шикарний особняк в Конча-Заспі (його оцінюють у кілька десятків мільйонів доларів), в якому проживала Тимошенко, формально їй не належить, вона його нібито орендує. Зате її чоловік Олександр володіє ще і гаражем площею 27,2 метрів квадратних, ділянкою землі - 2,5 га, офісним приміщенням - 255,1 метрів квадратних, а також має в банку 198 тисяч гривень. Оскільки це нажито у шлюбі, то Юлина частина підлягає конфіскації (50%). Це явно не перекриє 1,5 мільярда гривень збитків, тому надалі у Тимошенко будуть вираховувати частину будь-яких її доходів (в колонії або після) на погашення боргу. Це може розтягнутися до нескінченності, поки інший суд не скасує нинішнє рішення.

Прихильники Юлі в один голос твердять, що фінансово своєму лідерові допомагати не збираються. Мовляв, рішення суду несправедливе, тому скидатися немає сенсу.

11 жовтня головуючий у справі Тимошенко суддя Родіон Кірєєв поставив крапку. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років.

7 років - це максимальний термін, який вимагала офіційна сторона обвинувачення для екс-прем'єра.

Також Тимошенко має відшкодувати 1,5 млрд гривень "Нафтогазу України". Крім того, суддя призначив і дрібніші відшкодування.

Читайте також:

Опозиція оприлюднила варіанти подій після вироку Тимошенко

Депутати-прихильники Тимошенко проривають кордон міліції біля будівлі суду

Суд визнав Тимошенко винною

Тимошенко не слухає Кірєєва - спілкується з дочкою і працює з iPad

Тимошенко має відшкодувати 1,5 млрд гривень "Нафтогазу України"

Тимошенко має відшкодувати 1,5 млрд гривень "Нафтогазу України"

Повʼязані теми:

Наступна публікація