Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко

Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко

Британія зробила заяву щодо вироку Тимошенко

В МЗС Британії заявили, що справа Тимошенко може стати головною перешкодою на шляху підписання договору про асоціацію з ЄС.

Великобританія дуже стурбована вироком екс-прем'єру України Юлії Тимошенко, вважаючи, що він може стати основною перешкодою для українського членства в Євросоюзі.

Про це заявив у вівторок, 11 жовтня, голова МЗС Британії Вільям Хейг.

"Україна прагне до ЄС. Британія підтримує її в цьому. Але цього не відбудеться, поки Україна не дотримуватиметься високих демократичних стандартів, включаючи повагу прав людини, верховенства закону, не здійснювати чесне і прозоре правосуддя", - сказав Хейг.

Міністр зазначив, що вирок Тимошенко і процеси проти інших колишніх членів українського уряду ставлять під питання відданість Києва цим цінностям.

"Ця справа може стати головною перешкодою на шляху підписання і ратифікації договору про асоціативне членство і створення зони вільної торгівлі з ЄС", - додав Хейг.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив екс-прем'єра Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

Обвинувальний вирок, не дивлячись на те, що прогнози були невтішними, шокував весь світ. Так, у поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі Юлії Тимошенко".

Деякі країни ЄС вже висловили свою думку щодо вироку - досить невтішну для керівництва України. Німеччина вважає, що вирок Юлії Тимошенко матиме негативні наслідки для стосунків України з Євросоюзом і Німеччиною зокрема.

Також з приводу вироку Тимошенко висловилися Сполучені Штати. Білий дім закликав звільнити Тимошенко та інших політичних лідерів і колишніх державних посадовців.

У свою чергу МЗС Росії заявило, що вбачає "очевидний антиросійський контекст" у вироку Юлії Тимошенко. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін зазначив, що не розуміє, чому екс-прем'єра України Юлію Тимошенко визнали винною і винесли обвинувальний вирок.

Президент України Віктор Янукович визнав, що справа проти Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Читайте також:

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Україна без Тимошенко: опозиція осиротіла, вплив Януковича посилиться

У Бундестазі вже пропонують "закрити" Європу для українських високопосадовців

Політолог: Янукович зможе їздити тільки в Монголію через вирок Тимошенко

Обама вимагає звільнити Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація