Політолог: Янукович зможе їздити тільки в Монголію через вирок Тимошенко

Політолог: Янукович зможе їздити тільки в Монголію через вирок Тимошенко

Юлія Тимошенко на судовому засіданні / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Європа може застосувати принизливі санкції стосовно нинішньої вітчизняної еліти.

Політолог, керівник Соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що ЄС після оголошення обвинувального вироку Юлії Тимошенко застосує санкції проти українських чиновників, повідомляє кореспондент ТСН.ua

"Вам відомо, що є "список Магнитського" - санкції для прокуратури і Адміністрації президента Росії. Є "список Лукашенка" – це санкції по відношенню до прокуратури, Адміністрації президента Білорусі. Так само, з'явиться так званий "список Тимошенко".

На думку політолога, саму Тимошенко ніхто питати не буде. У список потраплять замовники, організатори і виконавці досудової розправи над політичними противниками.

"Спочатку це буде аморальний список. Це публікація імен цих людей. Вони будуть гордо ходити, але добитися шенгенської візи їм буде складно. Потім виявиться, що саме їхні рахунки будуть моніторити і перевіряти. Ось так будуть тиснути на нашу нинішню еліту, раз вона не розуміє слів", - пояснює Небоженко.

Також, на думку політолога, Заходу доведеться відкласти угоди про інтеграцію. І це буде дуже принизливо для нашої країни.

"А Захід вміє принижувати. Януковича, гадаю, заженуть у формат Кучми 2000 року, коли він міг їздити лише в Монголію, і навіть до Праги поїхав з великим приниженням. Ніякі Грищенки не випросять міжнародні поїздки для Януковича. У них є методики виховання авторитарних лідерів, коли вони не розуміють слів", - каже Небоженко.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

В поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко".

МЗС Німеччини вже заявило, що вирок Юлії Тимошенко матиме негативні наслідки для стосунків України з Німеччиною та Євросоюзом. Франція наголошує на деградації правової системи в Україні.

Не залишилась осторонь вироку і Росія. МЗС країни вже заявило, що вбачає антиросійський контекст у вироку Юлії Тимошенко.

У свою чергу президент Янукович вважає неостаточним рішення Печерського районного суду Києва.

Читайте також:

Янукович визнав, що справа Тимошенко закриває шлях в Європу

Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Вирок Тимошенко: Німеччина погрожує наслідками, Франція бачить деградацію

Янукович вважає вирок Тимошенко неостаточним

Москаль каже, що вирок Тимошенко на своїй "шкурі" відчують олігархи

Повʼязані теми:

Наступна публікація