Перевозити товари через митницю стане простіше

Перевозити товари через митницю стане простіше

Перевозити товари через митницю стане простіше

Українська митниця майже вдвічі скоротить кількість документів, необхідних для проходження контролю.

Кабінет міністрів України значно спростив процедуру і скоротив час проходження митного контролю товарів на державному кордоні України, скоротивши до мінімуму кількість інстанцій проходження попередньої документальної перевірки безпосередньо на пунктах пропуску.

За словами урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності Михайла Бродського, це фактично удвічі зменшить "паперову" тяганину на кордоні та поліпшить імідж України, насамперед, для іноземного бізнесу.

Зокрема своєю постановою Кабмін затвердив перелік товарів (з описом та кодом УКТ ЗЕД), які підлягають попередньому документальному контролю. Окрім того, цією ж постановою Кабмін скасував взагалі для низки товарів окремі види контролю при переміщенні їх через кордон (набирає чинності з дня опублікування).

Кабмін також затвердив порядок здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через кордон (набирає чинності через два місяці з дня опублікування).

Тепер державні види контролю в повному обсязі будуть професійно здійснюватися фахівцями в галузі ветеринарної медицини і карантину рослин на митницях на місцях.

Тобто безпосередньо у пунктах пропуску один митник перевіряє всі необхідні документи.

При цьому здійснення такого контролю зупиняється, якщо при проведенні митного огляду товарів і транспортних засобів виявлено пошкодження упаковки, яка безпосередньо контактує з товаром, якщо є явні ознаки псування товарів, а також якщо термін придатності товарів закінчився. Окрім того, перевірка припиняється, якщо у декларанта відсутній хоча б один необхідний документ або відомість.

У разі припинення попереднього документального контролю митник повинен викликати до пропускного пункту співробітника відповідного контролюючого органу.

Читайте також:

Українські митники змусять іноземців вивернути кишені

Податкову службу та митницю об'єднають

Держмитниця заробила за півроку 6 мільярдів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація