Бродський: в Україні не інфляція, а вирівнювання цін

Детінізація українського ринку спричинила подорожчання товарів та послуг.

Подорожчання товарів і послуг в Україні є "вирівнюванням цін" внаслідок детінізації ринку, а не інфляцією. Про це заявив уповноважений Кабінету міністів з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський.

"Те, що у нас ростуть ціни, - це не інфляція, а вирівнювання цін. Адже гроші, які тепер збирає та ж сама митниця і податкова, або які надходять до Пенсійного фонду, природно, включаються до ціни. Так що, по суті, це легалізація", - вважає політик.

З одного боку, це добре. Податкова і митниця стали збирати майже у півтора рази більше. З початку року на 40% збільшився звідний бюджет в порівнянні з першими чотирма місяцями 2010-го. Надходження до Пенсійного фонду зросли на 22%. Тепер треба, щоб ці гроші не розікрали і вони усі пішли на виплату пенсій і зарплат лікарям, учителям і іншим бюджетникам.

Але з іншого боку... Коли на митниці зупиняють контрабанду, розтаможують вантажі за реальною вартістю, нараховують ПДВ, а потім ще не дають його пиляти, то усе виходить з тіні і починає працювати цивілізований ринок, що тягне за собою підвищення цін, підсумував уповноважений Кабміну.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, базова інфляція в Україні в квітні 2011 року сповільнилася до 0,6% з 0,8% у березні, що відповідає лютневому показнику.

Стосовно продуктової інфляції, то лише у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами березня. На початок травня 2011 року ціни на дану продукцію виявились на 72% вищими, ніж роком раніше.

Читайте також:

Населення відчує покращення життя у 2012 році

Податкова удвічі збільшила збори

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Овочі та фрукти дорожчають на 1% кожні чотири дні

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: