Литвин: Європа наштовхнулася на впертого Януковича

Литвин: Європа наштовхнулася на впертого Януковича

Віктор Янукович / Фото: Gazeta Wyborcza

Спікер вважає, що сьогодні в українському суспільстві є запит на сильну руку і концентрацію влади.

Президент Віктор Янукович вчинив правильно, повідомивши про можливість відкладення підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це повідомив спікер Верховної ради Володимир Литвин, коментуючи заяву президента про готовність Києва відкласти підписання угоди.

"У президента Януковича, як і у всіх інших президентів, є радники, які висловлюють свої оцінки і позиції. Разом з тим, мені здається, що він є людиною яка може продемонструвати упертість. І те, що відбувається з боку європейської спільноти наштовхнулось якраз на отаку вперту позицію", - підсумував він.

Литвин зазначив, що президент іншого і не міг сказати. "Оскільки, будь-яка дія буде сприйнята як те, що можна диктувати умови. Буде свідченням того, що сьогодні немає мінімальної залежності судової влади, що все абсолютно кероване з одного кабінету", - вважає Литвин.

"Я думаю, і про це я говорив, що оце публічне намагання примусити Україну, в особі керівництва, до поступок, оця публічність вона спрацювала з точністю до навпаки", - додав він.

При цьому спікер парламенту зазначив, що "сьогодні є запит в українському суспільстві на сильну руку, на концентрацію влади".

"Виникає спокуса складні питання вирішити, поклавши відповідальність на одну людину, але водночас, я би пропонував дивитися на цю проблему дещо інакше, відбувається і процес концентрації відповідальності", - заявив Литвин.

Коментуючи скасування візиту Януковича в Брюссель, Литвин сказав: "Сьогодні, очевидно, є необхідність взяти паузу... Вони якраз і запропонували цю паузу, судячи з офіційних повідомлень. І просто осмислити те, що відбулося і те, що необхідно зробити. Не варто драматизувати зараз цю ситуацію".

Нагадаємо, Янукович заявив, що Київ готовий перенести на більш пізній термін підписання угоди про асоціацію та створення Зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери наразі не готові через вирок Тимошенко.

Пізніше погрози Євросоюзу вилились у скасування візиту Януковича до Брюсселя. Представник Єврокомісії Мая Косьянчіч підтвердила, що Євросоюз прийняв рішення відкласти запланований на 20 жовтня візит президента України до Брюсселя.

У блозі Ради Європейського Союзу на Twitter з'явилася інформація, що таке рішення прийняли голова Європейської Ради Герман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

Як пояснив посол Євросоюзу в Україні, час для зустрічі президента України з керівництвом ЄС зараз не відповідає їхнім очікуванням і атмосфері, яка мала би на ній бути.

Нагадаємо, раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.

12 жовтня Кетрін Ештон заявила про те, що Євросоюз вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений Тимошенко. 14 жовтня прем'єр-міністри Чехії, Угорщини та Польщі заявили, що чинитимуть перешкоди євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці.

Читайте також:

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

БЮТ уже заявив, що не утримається від спокуси посадити Януковича

Янукович готовий відкласти на потім угоду про асоціацію з ЄС

Янукович подумує щодо формату співпраці України з Митним союзом

Наступна публікація