Янукович заборонив надавати валютні кредити

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Віктор Янукович / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Проект закону спрямований на зниження частки проблемних активів у портфелі банківських установ.

Президент Віктор Янукович сьогодні, 13 жовтня, підписав закон №3795-VI "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг".

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Цей документ Верховна Рада ухвалила 22 вересня під № 7351 від 1 лютого 2011 року. За відповідний законопроект проголосували 239 народних депутата.

Нагадаємо, Янукович 1 серпня наклав вето на законопроект, після чого ВР прийняла його із змінами президента.

Проект закону спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи і частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Також передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на підставі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підстава для звернення стягнення рухомого майна боржника.

Передбачено, що особі, яку виселяють за обслуговування кредиту на житло, надають постійне житлове приміщення, зазначене в рішенні суду.

Крім того, позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії і збори, які не були вказані в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові в прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.

Як повідомлялося, в Україні після кризи різко виріс попит на дрібні споживчі кредити, що стало порятунком для банкірів, які несуть значні збитки через відсутність іпотеки.

Читайте також:

Янукович не дав заборонити валютне кредитування

Українці купують у кредит навіть взуття

Банківські боржники ховають майно у родичів

Українські банки знову працюють в мінус

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Повʼязані теми:

Наступна публікація