ЄС вимагає звільнення Тимошенко в обмін на Угоду про асоціацію

ЄС вимагає звільнення Тимошенко в обмін на Угоду про асоціацію

Кетрін Ештон / Фото: AFP

Євросоюз хоче, щоб Тимошенко брала участь у парламентських виборах наступного року.

Євросоюз виступає за забезпечення максимально швидкого процесу оскарження вироку колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, щоб вона могла брати участь у парламентських виборах у 2012 році. Брюссель також назвав умову підписання Угоди про асоціацію з Україною

Відповідну заяву зробила високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

"Держави-члени ЄС абсолютно одностайні в думці, що українська влада повинна зробити можливим швидкий і всебічний процес оскарження вироку, який би не накладав обмеження на право брати участь у парламентських виборах наступного року", - сказала вона.

За словами Ештон, нинішня ситуація в Україні є неприйнятною для країни, яка головує в комітеті міністрів Ради Європи, чи для країни, яка розділяє основоположні європейські цінності.

Вона також висловила думку, що визнання Президентом Віктором Януковичем необхідності змін Кримінального кодексу недостатньо для поліпшення ситуації в Україні.

"У мене викликав інтерес той факт, що Президент Янукович висловлює своє невдоволення Кримінальним кодексом і визнає необхідність змін. Однак цього визнання недостатньо. Це не позбавляє українську владу відповідальності за забезпечення правового процесу, який би повністю відповідав міжнародним стандартам", - сказала високий представник Євросоюзу .

За словами Ештон, у 2011 році повинна була бути підписана угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка мала стати взаємовигідним контрактом, що відображає спільність цінностей і стандартів.

"Я думаю, що ми повинні не відходити від технічних переговорів ... Але підписати таку угоду ми можемо тільки в тому випадку, якщо будемо впевнені, що українські лідери вірять у цінності, на яких вона ґрунтується, і будуть вірно підтримувати ці цінності", - сказала Ештон.

Вона також висловила намір у четвер обговорити ситуацію в Україні з президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Нагадаємо,  раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.

Частина депутатів Європарламенту висловилася за скасування візиту Януковича, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для роз'яснювальної роботи на тему демократії. Візит президента Віктора Януковича до Брюсселя попередньо запланований на 20 жовтня.

12 жовтня Кетрін Ештон заявила про те, що Євросоюз вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений Тимошенко.

Читайте також:

Януковича таки приймуть у Брюсселі: йому передадуть сигнал

Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи

У справі Тимошенко крапки над "і" ще не поставлені - Герман

Британія не пустить Україну до Європи через справу Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація