Українці купують у кредит навіть взуття

Короткострокові споживчі позики сьогодні перетягнули на себе основну частку ринку кредитування.

Українці, які витратили свої заощадження під час кризи, тепер беруть у кредит навіть взуття. У той же час, ріст попиту на споживчі кредити на недорогі товари став порятунком для банкірів, які несуть значні збитки через відсутність іпотеки.

Дрібні позики стали популярними через падіння купівельної спроможності українців. Населення готове купувати у кредит усе підряд - від комп'ютерів до взуття, а банки, у свою чергу, пропонують будь-які умови позик - на картку або готівкою, з поручителем і заставою або взагалі без них, пише Кореспондент.

У результаті, за даними Нацбанку, у березні сума виданих споживчих кредитів склала 7,6 млрд грн. - в 2,5 разу більше, ніж за аналогічний період 2010 року. На третину виросла і кількість банків, що пропонують короткострокові позики.

"Тільки за перші два місяці поточного року приватним особам видані більше 15 млрд грн, що на 80%, більше, ніж за аналогічний період 2010 року", - говорить директор центру організації продажів банку "Фінанси і Кредит" Олексій Руднев, і додає, що цей рік став роком відродження споживчого кредитування.

Також короткострокові споживчі позики сьогодні перетягнули на себе усю ковдру кредитного ринку - банки вважають їх своїм порятунком на тлі майже застиглої іпотеки і автокредитування.

За даними Нацбанку, доля перших складає 80%, тоді як доля кредитів на машини і житло - лише 15% і 5% відповідно. Ще три роки тому картина виглядала інакше: на кожну з трьох категорій доводилося приблизно по 25%.

Нагадаємо, що експерти ринку нерухомості підрахували, що кількість угод з купівлі-продажу квартир із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го.

Читайте також:

Азаров: друга хвиля кризи почалася

Українські банки знову працюють в мінус

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Азаров пообіцяв виділити на іпотеку 10 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: