Українські банки знову працюють в мінус

Банки України відпрацювали перший квартал у мінус. Втрати склали близько 200 мільйонів гривень.

Банки не змогли підтримати рівень прибутковості перших 2 місяців цього року і у березні знову, як в попередні 2 роки, показали збитки. Перший квартал фінансові установи закінчили з втратою 210 мільйонів гривень. Причиною такого негативного результату став різкий ріст резервів та адміністративних витрат.

Як повідомили в Національному банку України (НБУ), несподівані березневі збитки банківської системи зіпсували їм звітність I кварталу. Якщо в перші місяці року банки уперше за 2 роки кризи показали прибуток у розмірі 205,8 мільйонів гривень, то вже у березні їх збиток склав 416,6 мільйона гривень. Доходи банків в порівнянні з першим кварталом 2010 року виросли на 5,5% (до 34,4 мільярдів гривень), витрати скоротилися на 6,6% (до 34,6 мільярдів гривен), пише Комерсант-Україна.

Збитки були викликані різким підвищенням резервування і адміністративних витрат. У березні відрахування в резерви виявилися на 971 мільйонів гривень більшими за середній показник попередніх 2 місяців, адміністративні витрати - на 555 мільйонів гривень. Інші статті доходів і витрат банків були приблизно збалансовані: процентні доходи були вищі за середній показник на 282 мільйони гривень, процентні витрати - на 146 мільйонів гривень.

Банки тільки почали обнародування своєї звітності за перший квартал, тому невідомо, які саме установи зазнали найбільших збитків.

Читайте аткож:

Іноземні банки покидають Україну

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Банки вперше з початку кризи вийшли в плюс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: