Янукович не дав заборонити валютне кредитування

На закон, яким була закріплена заборона на надання і отримання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України, накладено вето президента.

Президент Віктор Янукович наклав вето на закон, що передбачає заборону надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Нагадаємо, відповідний документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно врегулювання правових стосунків між кредиторами і споживачами фінансових послуг" був ініційований регіоналами Юрієм Воропаєвим, Юрієм Полунєєвим та Станіславом Аржевітіним із депутатської групи "Наша Україна".

Законом, який парламент ухвалив 8 липня, була закріплена заборона на надання і отримання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Кредиторові заборонялося встановлювати в договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі за дії, які не є послугою у вказаному законі.

Як повідомлялося, в Україні після кризи різко виріс попит на дрібні споживчі кредити, що стало порятунком для банкірів, які несуть значні збитки через відсутність іпотеки.

Дрібні позики стали популярними через падіння купівельної спроможності українців. Населення готове купувати у кредит усе підряд - від комп'ютерів до взуття, а банки, у свою чергу, пропонують будь-які умови позик - на картку або готівкою, з поручителем і заставою або взагалі без них.

У результаті, за даними Нацбанку, у березні сума виданих споживчих кредитів склала 7,6 млрд грн - в 2,5 разу більше, ніж за аналогічний період 2010 року. На третину виросла і кількість банків, що пропонують короткострокові позики.

Читайте також:

Українці купують у кредит навіть взуття

Банківські боржники ховають майно у родичів

Українські банки знову працюють в мінус

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: