Банківські боржники ховають майно у родичів

З кінця 2010 року дуже багато позичальників зазнало фінансових труднощів з виплатами кредитів.

Різке збільшення кількості договорів дарування і фіктивних договорів купівлі-продажу нерухомості, а також іншого цінного майна було зафіксовано навесні у Києві.

Все більша кількість позичальників, які узяли до кризи кредит на земельні ділянки, квартири і авто, переоформляють своє незакладене майно на родичів з метою вберегти його від посягань банків у разі невиплати внесків по кредиту.

"Подібна тенденція почала простежуватися ще на початку березня, а до кінця весни - тільки посилилася", - розповідає Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних керівників нерухомістю.

За його словами, справа в тому, що більшість докризових договорів по кредитуванню містять умову, згідно з якою клієнт банку відповідає за зобов'язаннями не лише предметом застави, але й усім своїм майном. Причому, не на день підписання договору, а в день виникнення суперечки, уточнив фахівець..

З кінця 2010 року дуже багато позичальників зазнало фінансових труднощів з виплатами кредитів. Щоб якось вийти з ситуації і погасити свою заборгованість, клієнти банку можуть спробувати продати кредитне майно. Але продати предмет запоруки, будь то авто, квартира або земля, сьогодні дуже складно. Та і зробити це можна лише за 45-55% від ціни 2008 року.

Тому, щоб зберегти хоча б незаставне майно, позичальники оформляють договори дарування або фіктивні договори купівлі-продажу свого майна на близьких осіб. Таким чином, вони, по суті, "ховають" його від банків на випадок судових розглядів.

Читайте також:

Проблемні іпотеки продадуть колекторам

Українцям будуть видавати більше кредитів

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Українці купують у кредит навіть взуття

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: