Долар у наступному році може подорожчати до 12 гривень

Дата публікації
Перегляди
6184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Долар у наступному році може подорожчати до 12 гривень

Долар у наступному році може подорожчати до 12 гривень

У наступному році Україна почне віддавати борги МВФ, що може призвести до росту ціни долара.

До кінця року американський долар може подорожчати до 9 гривень, а у 2012 - до 12. Такий прогноз зробив виконавчий директор консалтингової компанії "Кейс-Україна" Дмитро Боярчук.

"Це у крайньому випадку, адже попит на іноземну валюту із боку підприємств-імпортерів постійно зростає, а експорт в Україні на низькому рівні, виробництво - теж, як результат виникає дефіцит іноземної валюти, а отже, вона дорожчає", - запевняє фахівець, пише Gazeta.ua.

На його думку, після 2012 року, коли потрібно буде віддавати борги МВФ, а приватизовувати вже не буде чого, продавати - теж, курс долара може підскочити і до 12 гривень.

Боярчук також вважає, що регуляція купівлі іноземної валюти шляхом паспортизації є зайвою.

"Зараз в Україні понад 50% імпортованої продукції, тому основними покупцями іноземної валюти є підприємства-імпортери, які розраховуються за товари іноземною валютою. І для імпортерів неважливо, купівля валюти буде здійснюватися із паспортом чи без нього, вони все одно купуватимуть її, бо потрібно розраховуватися із виробниками цього товару. Населення купує лише третину іноземної валюти, ця категорія не є вирішальною, населення може лише посилювати чи підвищувати попит на іноземну валюту", - сказав він.

Нагадаємо, нещодавно Нацбанк видав постанову, яка регламентує нові правила купівлі та продажу валюти. Процедуру спрощено - тепер для купівлі фізичними особами іноземної валюти потрібно надати для копіювання паспорт громадянина України або іноземний паспорт, для продажу банкові іноземної валюти достатньо показати будь-яке посвідчення особи. Копій не робитимуть.

Читайте також:

Нацбанк переконує, що гривня падати не буде

Валютний чорний ринок Києва "оселився" на вокзалі

Українські експерти не вірять у смерть євро, але купувати радять долари

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація