План порятунку єврозони призвів до подорожчання нафти

План порятунку єврозони призвів до подорожчання нафти

План порятунку єврозони призвів до подорожчання нафти / Фото: Фокус

Напередодні ціни на нафту впали, тому що інвестори не були впевнені, що Європа зможе запропонувати ефективне рішення для боротьби зі зростаючою борговою кризою.

Світові ціни на нафту до вечора четверга, 27 жовтня, прискорили зростання на тлі того, що європейській владі вдалося домовитися про пакет заходів для виведення єврозони із затяжної боргової кризи. Ціни зросли в межах 2,9-4,2%.

Про це свідчать дані торгів.

Вартість грудневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки WTI (Light Sweet Crude Oil) на торгах у Нью-Йорку станом на 18.20 за Києвом зросла на 3,146%, - до 92,59 долара за барель. Ціна грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 2,637%, - до 111,87 долара за барель.

Ціна грудневих ф'ючерсів на Brent Crude Oil на лондонській біржі IСE (InterContinental Exchange Futures) за підсумками торгів підвищилася на 3,18 долара, або 2,9%, - до 112,09 долара за барель.

На нью-йоркській біржі NYMEХ (New York Merchantile Exchange) вартість грудневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil зросла на 3,76 долара, або 4,2%, - до 93,96 долара за барель.

Як повідомило в четвер міністерство торгівлі США, ВВП країни в реальному вираженні зріс на 2,5% проти зростання на 1,3% у другому квврталі. Дані по зростанню ВВП США за третій квартал збіглися з прогнозами.

Нагадаємо, у середу ціни на нафту Brent впали, тому що інвестори не були впевнені, що Європа зможе запропонувати ефективне рішення для боротьби зі зростаючою борговою кризою.

За підсумками зустрічі лідерів країн ЄС стало відомо, що Греція зможе отримати до 100 мільярдів євро фінансової підтримки від ЄС і МВФ в рамках другого пакету порятунку, а списання її боргу може досягти 50%.

Глави держав Євросоюзу вирішили підвищити мінімальний рівень достатності капіталу першого рівня для всіх банків ЄС до 9%, для чого їм буде потрібен додатковий капітал. Також було оголошено, що обсяг тимчасового Європейського фонду фінансової стабільності може бути збільшений до 1 трильйона євро з нинішніх 440 млрд євро, крім того, фонду може бути надано право страхувати від втрат покупців бондів єврозони.

Читайте також:

Країни ЄС створили єдиний економічний уряд

Єврокомісія просить весь світ "скинутись" на порятунок євро

Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть

Проблеми Греції вдарили по світових цінах на нафту

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Наступна публікація