Україна засипле Піднебесну кукурудзою на три мільярди доларів

Україна засипле Піднебесну кукурудзою на три мільярди доларів

Українська кукурудза вирушає до Китаю / Фото: КАЧЕСТВО.ру

Незабаром до кукурудзи додадуть сою, ріпак, ячмінь і пшеницю.

Україна завершила узгодження фітосанітарних вимог щодо поставок кукурудзи до Китаю, що дозволить їй експортувати кукурудзу в рамках обслуговування кредиту в 3 млрд доларів на розвиток проектів в українському агропромисловому секторі.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на Міністерство аграрної політики і продовольства, 9 листопада у Пекіні між українською та китайською сторонами було підписано відповідний протокол:

"Цей протокол дає можливість експортувати кукурудзу до Китаю за умови дотримання всіх фітосанітарних вимог. Це ключовий документ, що дозволяє забезпечити виконання кредитних зобов'язань", - повідомив міністр Присяжнюк.

За його словам, поставки української кукурудзи здійснюватимуться як відповідно до міждержавних угод, так і приватними компаніями за укладеними між ними контрактами. Зокрема, Китаю буде передано перелік підприємств, які зацікавлені в експорті та відповідають китайським фітосанітарним вимогам.

Також Присяжнюк повідомив, що співпраця з Китаєм розвивається, зокрема, подані заявки на узгодження фітосанітарних вимог на поставки сої, ріпаку, ячменю і пшениці.

Зазначимо, 28 червня 2012 року під час офіційного візиту Присяжнюка до КНР було підписано Меморандум про співпрацю у сфері підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві України. Згідно з угодою, будуть залучені кредитні засоби обсягом 3 млрд дол. на реалізацію проектів в українській аграрній галузі.

30 липня Верховна Рада України надала державні гарантії на кредит Експортно-імпортного банку Китаю у розмірі 24,3 млрд грн (3 млрд доларів) для сільського господарства. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація