Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україні заборонили торгувати квотами за Кіотським протоколом

Через недостатню прозорість системи обліку викидів парникових газів Україні тимчасово заборонили торгувати квотами за Кіотським протоколом.

Для України на три місяці припинена торгівля квотами за Кіотським протоколом, повідомили у Національному екологічному центрі.

Як повідомляється рішенням Комітету виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату для України припинена можливість міжнародної торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження.

Також комітет попередньо визнав, що Національний кадастр антропогенних викидів України не відповідає міжнародним вимогам, запевняють екологи.

При цьому вони зазначають, що причиною такого рішення став звіт експертів ООН, які перевіряли національний кадастр за 2008 рік.

"У звіті були представлені основні зауваження до українського кадастру: недостатня прозорість системи обліку викидів парникових газів, прогалини в обліку викидів у сфері лісового господарства та землекористування, відсутність енергетичного балансу України", - йдеться в повідомленні.

Щодо ряду джерел викидів відсутні або названі конфіденційними деякі дані, заявили в НЕЦУ, і додали, що, на думку експертів ООН, національна система обліку викидів і поглинання парникових газів не досить прозора, послідовна, повна і точна, як того вимагають міжнародні правила.

У Національному екологічному центрі України відзначають, що подальша доля торгівлі квотами та проектів спільного впровадження для України буде вирішена в жовтні цього року.

"Якщо в жовтні комітет прийме остаточне рішення, що український кадастр не відповідає міжнародним вимогам, тоді серед можливих варіантів розвитку подій буде зупинка українського реєстру на більш тривалий термін, що робить неможливою дію гнучких механізмів Кіотського протоколу: торгівлі квотами та проектів спільного впровадження", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї, і має можливість використовувати гнучкі механізми протоколу для того, щоб торгувати квотами або виконувати проекти зі скорочення викидів.

Читайте також:

"Кіотські гроші" підуть на реконструкцію київського заводу "Енергія"

Кіотські гроші пустять на автомобілі для МВС

За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції