В НБУ попередили про головні ризики економіки і запропонували рецепт "лікування"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В НБУ попередили про головні ризики економіки і запропонували рецепт "лікування"

Associated Press

В економічному плані літо обіцяє бути важким.

Українська економіка від середини 2019 року може зіштовхнутися із коливаннями валютного курсу і падінням ВВП, вважає Богдан Данилишин, голова Ради Національного банку України.

Зменшення міжнародних резервів, що буде спричинене виплатами за зовнішнім боргом і виходом нерезидентів із гривневих облігацій внутрішньої державної позики, ризикує спровокувати негативні настрої на валютному ринку. Тож, стабільність курсу гривні буде під великим питанням. Проти національної валюти гратиме необхідність закачати в підземні газові сховища 15-16 млрд. куб. м. природного газу за травень-вересень, сумарна вартість якого оцінюється в близько 2,5 млрд доларів. Таким чином, сприятлива ситуація на валютному ринку, що спостерігалася протягом весни, може ускладнитися. Не сприятиме стабільності гривні ускладнена робота Кабміну з МВФ, місія якого активізує свою роботу в Україні лише після парламентських виборів і формування на основі нової коаліції уряду.

Крім того, Данилишин прогнозує падіння рівня ВВП – 2,5-2,7%. Проти зростання гратиме залежність економіки від цін на агропродукцію і чорні метали. За прогнозами, 2019 року світове виробництво зерна може збільшитися на 2,7%, що може спровокувати зниження цін.

"Прогнози по готовій продукції і по залізній руді відрізняються: якщо світові ціни на сталь в 2019 році навряд чи знизяться (правда і прогнозів на їх підвищення немає) і будуть коливатися в межах 440-450 дол. за тонну, то вартість залізної руди може впасти і досить сильно - з нинішніх 80 дол. за тонну до 65 дол. за тонну, що не обіцяє доброго, як в плані ВВП, так і щодо торгового балансу, а також валютного ринку”, - вважає Богдан Данилишин.

Це відбуватиметься на тлі зниження показників економічного зростання ринків, на яких реалізуються товари із України.

Виходом голова Ради НБУ вбачає вибір правильної економічної політики. "Саме тому до початку осені повинна з'явитися нова Стратегія розвитку України до 2030 року. І це повинна бути Стратегія збалансованого розвитку, що враховує можливості як прискорення економічного зростання, так і зростання добробуту народу і можливості відтворення якості навколишнього середовища. Перші кроки цієї Стратегії повинні бути озвучені в Посланні президента України до новообраної Верховної Ради України, яке повинно бути дорожнім полотном цієї політики. Ініціативу в цьому плані повинні взяти на себе Національна академія наук України та Національний інститут стратегічних досліджень. Більш докладно планую це пояснити в одній з наступних статей”, - зазначив Данилишин у своєму Facebook.

Нагадаємо, раніше Данилишин підтвердив, що МВФ працює в Україні згідно із попередньо узгодженим графіком.

Нацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень

Нацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень
Наступна публікація