Янукович: щороку чиновники крадуть 4-7 мільярдів доларів

Корупція перетворилася в Україні на спосіб існування бюрократичного апарату.

Щороку українські чиновники розкрадають, як мінімум, 20 мільярдів гривень. Це ті кошти, які не надійшли до бюджету, заявив президент Віктор Янукович на засіданні Національного антикорупційного комітету.

"10-15% коштів державного бюджету осідає у кишенях чиновників. Це приблизно 4-7 мільярдів доларів", - сказав президент і додав, що "корупція перетворилася в Україні на спосіб існування бюрократичного апарату".

За словами Януковича, це ускладнює встановлення безвізового режиму між Україною та Євросоюзом, а також негативно позначається на отриманні іноземних інвестицій.

"Саме тому останні 15 місяців ми напружено працювали над викоріненням корупції", - сказав президент.

Серед заходів, які здійснила влада, він назвав підписання ним вчора антикорупційного закону, який зобов'язуватиме державних службовців декларувати не тільки свої доходи, але й доходи родини.

Законом також розширюється коло осіб, котрі несуть відповідальність за корупційні порушення. Янукович також згадав прийняття закону про доступ до публічної інформації та плани внести зміни в закони про прокуратуру та міліцію.

На думку Януковича, деякі злочини мають бути декриміналізовані, тобто, якщо чиновник, звинувачений в корупції, повертає державі вкрадене, то може уникнути покарання за вчинене у вигляді ув'язнення.

"Ми повинні повертати державі те, що вкрали злочинці. Якщо крадуть, то хай втричі більше платять", - сказав президент.

Як повідомлялося, експерти вважають, що найбільше бюджетних коштів розкрадається під час проведення тендерних держзакупівель.

Читайте також:

Депутати втричі пом'якшили антикорупційний закон Януковича

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Чиновники відмивають на тендерах 7 мільярдів бюджетних доларів на рік

Могильов: Янукович дав наказ "саджати"

ВідеоЯнукович: щороку чиновники крадуть 4-7 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: