Янукович схвалив новий Бюджетний кодекс

Документ, під яким поставив підпис глава держави, передбачає децентралізацію управління державними фінансами.

Президент Віктор Янукович схвалив урядову нову редакцію Бюджетного кодексу, на основі якої планується розробити державний бюджет на 2011 рік. 29 липня він підписав закон про внесення до Бюджетного кодексу відповідних змін.

Нова редакція Бюджетного кодексу визначає процедури розгляду і прийняття закону про державний бюджет, а саме: визначено два читання, замість існуючих трьох, що збільшує період його доопрацювання до другого читання.

Документом передбачена децентралізація управління державними фінансами, зокрема, передача 8 загальнодержавних податкових норм на місцевий рівень, і право розпорядження на місцях 25% від зібраного податку на прибуток.

Крім того, нова редакція документа передбачає значне скорочення кількості місцевих та державних податків, а також спрощення процедури їх адміністрування.

Бюджетний кодекс доповнено нормами щодо ефективного управління фінансовими ресурсами і боргом.

Зокрема, конкретизовані умови та особливості здійснення операцій з державним і місцевим боргом, залученням державних і місцевих запозичень, визначено перелік джерел фінансування дефіциту бюджету.

Документ також передбачає введення норм, що визначають склад доходів загального фонду держбюджету, перелік захищених статей видатків, процедуру переказування дотацій вирівнювання, що надаються місцевим бюджетам.

Він також встановлює перелік джерел доходів місцевих бюджетів.

Нагадаємо, Верховна рада 8 липня в цілому ухвалила нову редакцію Бюджетного кодексу. За відповідне рішення проголосували 245 нардепів.

Читайте також:

Рада Європи проаналізує місцеві бюджети в Україні

Держбюджет в Україні виконано на 40%

БЮТ: нова редакція Бюджетного кодексу звужує функції парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: