Єврокомісія вирішила позичити Україні ще 1,8 млрд євро

Дата публікації
Єврокомісія вирішила позичити Україні ще 1,8 млрд євро

ЄК виділить Україні 1,8 млрд євро / ЗІК

Ці кошти передбачається видати Україні у вигляді середньострокового кредиту.

Європейська комісія виділить Україні додаткову фінансову підтримку в розмірі 1,8 млрд євро.

Про це в Ризі на прес-конференції повідомив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, пише УНІАН.

"Комісія прийняла рішення продовжити фінансову підтримку і надати для України - країни, яка потребує солідарності інших європейських країн, - додатково 1,8 млрд євро", - сказав він.

Юнкер наголосив, що тим самим Євросоюз демонструє - європейська солідарність з Україною "не просто мертвий лист, а факт, який відображає реальність кожного дня".

Раніше в прес-службі Єврокомісії, що вона готова надати подальшу фінансову допомогу Україні. Передбачалося, що додаткові 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги будуть надані у вигляді середньострокового кредиту. Нова програма має бути схвалена Європарламентом і Радою ЄС.

Європейська комісія (ЄК) - це орган виконавчої влади Європейського союзу, відповідальний за підготовку законопроектів, виконання рішень Європарламенту і Ради, контроль за дотриманням договорів ЄС та інших правових актів і поточних справ союзу.

Нагадаємо, вчора було підписано спільну заяву між урядом України і федеральним урядом ФРН про надання кредитних гарантій у розмірі 500 млн євро. Також нещодавно Україна отримала 260 млн євро допомоги від Євросоюзу - кредитні ресурси, залучені під 1,375% річних. Термін погашення кредитних зобов'язань - до 4 жовтня 2024 року.

В кінці лютого голова комітету закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок заявив, що Євросоюз готовий дати Україні 20 мільярдів євро фінансової допомоги на проведення реформ після того, як у Києві з'явиться новий уряд.

Наступна публікація