За рік бензин в Україні подорожчав на 30%

Дата публікації
Перегляди
1858
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За рік бензин в Україні подорожчав на 30%

Ціни на пальне стабілізувались восени / Фото: CBS

Ціни на бензин найшвидше росли на початку року.

Найпопулярніша марка бензину А-95 у поточному році подорожчала на 31,3% (2,45 грн за літр), а дизпаливо — на 35,5% (2,54 грн за літр).

Основною причиною подорожчання було зростання світових цін на нафту. Так, якщо середньорічна ціна нафти марки Brent цього року становила 113 дол./бар., то минулого — 79 дол./бар. Зростання нафтових котирувань на 43% додало цінам в Україні близько 1,80 грн./л.

Другим фактором стало збільшення податків. Основний удар прийшовся по бензину: з 1 січня 2011 року акцизний збір на нього збільшили майже на 40% — із 132 до 182 євро/т. Це додало цінам ще 50 коп./л.

Найшвидше ціни росли у першому кварталі 2011-го, наприкінці якого ціни на нафту під впливом подій у Лівії досягли посткризового максимуму — 125 дол./бар. У комбінації з новими ставками податків у квітні поточного року цілком реально замаячіла перспектива зростання цін на бензин А-95 до 11 грн./л.

Тоді, щоб хоч якось стримати стрибок цін, Міненерго ініціювало тимчасове зниження акцизного збору до рівня 2010 року й тим самим зупинило ріст на рівні 10,50 грн./л.

Варто зазначити, якщо Кабмін підтримає ініціативу Міненерго про підвищення мит на імпортні нафтопродукти, то бензин і солярка подорожчають у наступному році на 1,3 та 0,8 грн за літр відповідно.

Читайте також:

З Нового року бензин може подорожчати на півтори гривні

Бензин може подорожчати до двох доларів вже у наступному році

Українцям все частіше не вистачає грошей на заправку автомобілів

Українці отримають бензин європейської якості через 2-3 роки

Ціни на солярку можуть різко вирости

Бензин в Україні знову подорожчає

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1858
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація