Українці отримають бензин європейської якості через 2-3 роки

Дата публікації
Перегляди
1079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці отримають бензин європейської якості через 2-3 роки

Українці отримають бензин європейської якості через 2-3 роки

Вітчизняні НПЗ мають усі можливості для того, щоб через 2-3 почати випускати бензин європейського стандарту.

Якість українського бензину можна наблизити до європейських стандартів за 2-3 роки. Таку думку висловив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

За його словами, для цього потрібно провести модернізацію українських нафтопереробних заводів. "Все залежить від двох речей: фінансів і бажання. Якщо говорити чисто технологічно, то, наприклад, Лисичанському заводу для того, щоб перейти на виробництво бензину стандарту Євро-5, необхідно три роки. Що стосується дизельного палива цього стандарту, то вони вже виробляють дослідні партії ", - зазначив експерт.

Куюн пояснив, що дизельне паливо виробити простіше. "З бензином складніше. Це складна суміш, вона неоднорідна, там є велика кількість компонентів, присадок, які при правильному виробництві дають хороший результат для автомобіля. Заводу потрібно побудувати установку для гідроочищення бензину і ще ряд допоміжних установок для того, щоб виробляти справді якісний бензин. Це можна зробити за 2-3 роки, якщо засукати рукава і мати бажання ", - підкреслив він.

Нагадаємо, що уряд України розглядає можливість введення додаткових мит на імпорт нафтопродуктів для захисту внутрішнього ринку. Остаточне рішення з цього питання не прийнято.

Як повідомлялось, перше місце за ціною бензину в Європі та СНД займає Норвегія. Україна посіла у рейтингу 4-те місце з кінця. Про це свідчить рейтинг, складений російськими експертами Центру економічних досліджень РІА-Аналітика.

Читайте також:

Україні пророкують черговий стрибок цін на бензин

В Україні є 100 "лівих" заводів, які роблять неякісний бензин

В Україні різко впав попит на бензин

Український бензин виявився одним із найдешевших у Європі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація