Український бензин виявився одним із найдешевших у Європі

Український бензин виявився одним із найдешевших у Європі

Український бензин виявився одним із найдешевших у Європі / Фото: CBS

Найдорожчий бензин у Європі продається у Норвегії. Там літр пального, у перерахунку на українську валюту, коштує майже 20 грн.

Перше місце за ціною бензину в Європі та СНД займає Норвегія. Україна посіла у рейтингу 4-те місце з кінця. Про це свідчить рейтинг, складений російськими експертами Центру економічних досліджень РІА-Аналітика.

Аналітики вивчили статистику 32 держав за цінами на бензин з октановим числом 95 станом на кінець вересня 2011 року.

У першій п'ятірці лідерів рейтингу в порівнянні з попереднім рейтингом (за підсумками першого півріччя 2011 року) незмінною залишилася тільки позиція лідера - Норвегії, де ціна бензину склала 19,56 грн за літр. На друге місце в рейтингу вийшла Греція. Літр 95-го бензину наприкінці вересня у цій країні коштував 18,92 грн. Експерти пов'язують це з тим, що влада країни будь-якими способами, в тому числі і за рахунок податків на бензин, намагається збалансувати свій бюджет.

До п'ятірки лідерів також увійшли Нідерланди (18,61 грн за літр), Данія та Італія - ​​18,07 і 17,91 гривень відповідно.

Найдешевше заправка автомобіля обійдеться в Казахстані. За підсумками вересня літр 95-го бензину в Казахстані коштував 7,18 грн (5,74 грн за літр кварталом раніше).

Росія в третьому кварталі 2011 року перемістилася з третього на друге місце з кінця, помінявшись позиціями з Білоруссю (7,26 та 7,62 грн відповідно).

Україна увійшла до п'ятірки країн Європи з найдешевшим пальним, - четверте місце з кінця з ціною 10,55 грн за літр. Замикає топ-5 з кінця Польща - 13,23 грн за літр.

Експерти відзначають, що основними причинами такого розташування країн у рейтингу залишаються різні системи оподаткування. Також впливають наявність власної нафти і практики регулювання цін на паливо.

Нагадаємо, середні роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні за 9 місяців 2011 року зросли на 27-28%.

За даними Міністерства економіки, ціна на дизельне паливо зросла на 27,8% до 9,60 гривні/літр на кінець вересня з 7,51 гривні/літр на початку січня.

Вартість автомобільного бензину А-95 зросла на 27,2% до 10,3 гривні/літр із 8,1 гривні/літр.

Читайте також:

Бензин в Україні подорожчав майже на третину

Бензин в Україні може подешевшати вже в жовтні

В Україні різко подорожчає дизпаливо

Співробітники АЗС переплутали бензин з дизпаливом і зламали 35 машин

У Кабміні розповіли, що буде з цінами на бензин

У Білорусі дев'ятий раз за рік подорожчав бензин

Повʼязані теми:

Наступна публікація