У Кабміні розповіли, що буде з цінами на бензин

Бензин в Україні не подорожчає, поки нафтотрейдери не розпродадуть запаси пального, зроблені влітку при знижених акцизах.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості Україні не очікує підвищення цін на паливо в роздрібних мережах АЗС до середини третьої декади вересня.

Про це повідомив заступник директора департаменту нафтогазової промисловості Міненерговугілля Костянтин Бородін.

За його словами, головним чинником збереження цінової стабільності є значні запаси нафтопродуктів, куплені учасниками ринку до введення підвищених ставок акцизів 1 вересня.

"На 1 вересня перехідні залишки становили близько 800 тисяч тонн, що еквівалентно роздрібним продажам протягом 25-27 днів. Поки це паливо не буде розпродано за старими цінами, секретаріат ЕАГ (Експертно-аналітична група) не буде включати нові ставки акцизу в свою розрахункову формулу", - заявив Бородін.

За прогнозом Міненерговугілля, сумарне споживання світлих нафтопродуктів в Україну у вересні складе від 900 до 950 тис. тонн.

Крім того, збереження цінової стабільності на ринку будуть сприяти позитивні фінансові результати роботи мереж АЗС в літні місяці.

"Уряд пішов назустріч операторам ринку у травні-серпні. Зниження акцизів підтримало попит з боку споживачів на тлі зростання світових цін. За літо більшість компаній змогли акумулювати великі запаси нафтопродуктів. Сьогодні ці запаси повинні спрацювати на весь ринок, на забезпечення цінової стабільності на ньому", - підкреслив Бородін.

Збереженню цін, на думку чиновника, сприяє і наближення дати завершення спеціального розслідування щодо імпорту нафтопродуктів, яке веде Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

Нагадаємо, 24 січня 2011 Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про початок спеціального розслідування щодо збільшення обсягів імпорту нафтопродуктів в Україну, результатом якого може стати введення мита на паливо.

Читайте також:

Україна може застосувати "бензинові санкції" проти Митного союзу

Наприкінці вересня бензин подорожчає

Україна імпортує бензин для уникнення зростання цін

Якість українського бензину перевірятимуть на АЗС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: