Авіація Ізраїлю завдала удару по сектору Газа

Авіація Ізраїлю завдала удару по сектору Газа

Ізраїльська авіація

В результаті атаки ізраїльських ВПС один палестинець загинув, четверо постраждали, ще двоє вважаються зниклими безвісти.

Ізраїльські ВПС у ніч на понеділок, 14 листопада, завдали авіаудару по сектору Газа, зруйнувавши сторожовий пост руху ХАМАС.

В результаті атаки загинув один співробітник палестинських сил безпеки, ще четверо дістали поранення. Ще двоє мешканців сектора, які потрапили в зону нальоту, зникли безвісти.

Представники ізраїльської армії заявили, що авіаудар був відповіддю на запуск ракети по Ізраїлю з території сектора Газа, здійснений увечері 13 листопада. Ракета приземлилася в безлюдній місцевості, не завдавши жодної шкоди.

Раніше неназваний представник в командуванні збройних сил Ізраїлю заявив про готовність знищити ХАМАС.

За його словами, Ізраїль отримав розвіддані, згідно з якими на територію сектора Газа потрапила велика кількість зброї з Лівії. Це значно посилило можливості бойовиків і тепер вони здатні завдавати ударів по Тель-Авіву.

Нагадаємо, у жовтні 2007 року Ізраїль оголосив сектор Газа "ворожим державним утворенням" і розпочав його часткову економічну блокаду. Водночас правлячий в секторі палестинський ісламський рух ХАМАС виступає за незалежність Палестини, і останнім його значним досягненням стало прийняття Палестини в ЮНЕСКО.

Крім того, наприкінці вересня Палестина подала заявку на членство в ООН. Розгляд заявки планується на кінець листопада.

Палестинці домагаються створення своєї держави в межах 1967 року - на території Західного берега річки Йордан і сектора Газа, зі столицею в Східному Єрусалимі. Ізраїль виступає проти повернення до ліній кордонів 1967 року і відмовляється ділити Єрусалим з палестинцями, оголосивши його своєю вічною неподільною столицею.

Читайте також:

На зимові свята Ізраїль готує удар по Ірану без узгодження з США

Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Ізраїль стоїть на порозі війни з Іраном

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Авіація Ізраїлю завдала удару по сектору Газа

Авіація Ізраїлю завдала удару по сектору Газа

Повʼязані теми:

Наступна публікація