Палестину взяли в ЮНЕСКО

Палестину взяли в ЮНЕСКО

Вступ Палестини в ЮНЕСКО підтримали 107 країн

ЮНЕСКО стало першим агентством ООН, що визнало палестинську державу. США пригрозили припинити фінансування організації.

Генеральна конференція ЮНЕСКО 31 жовтня проголосувала за ухвалення резолюції, яка надає Палестині статус повноправного члена організації.

Новий статус Палестини було схвалено не одноголосно. Проти проголосували 14 країн, серед яких Ізраїль, США, Канада і Німеччина.

Зі 173 країн прийняття Палестини в ЮНЕСКО підтримали 107, зокрема, Франція, Іспанія, Росія. Утрималися більше 40, в тому числі Великобританія. Більшість делегатів зустріли ухвалення рішення овацією.

Перед голосуванням Сполучені Штати заявили, що припинять фінансування ЮНЕСКО, якщо Палестина стане її повноправним членом.

Таким чином, ЮНЕСКО стало першим агентством ООН, що визнало палестинську державу.

Палестина мала статус спостерігача при ЮНЕСКО з 1974 року. На початку жовтня рада ЮНЕСКО дозволила провести голосування з питання прийняття Палестини в організацію.

Наприкінці вересня Палестина подала заявку на членство в ООН. Розгляд заявки планується на кінець листопада. США вже заявили, що накладуть вето на резолюцію про прийняття Палестини в ООН.

Нагадаємо, палестинці домагаються створення своєї держави в межах 1967 року - на території Західного берега річки Йордан і сектора Газа, зі столицею в Східному Єрусалимі. Ізраїль виступає проти повернення до ліній кордонів 1967 року і відмовляється ділити Єрусалим з палестинцями, оголосивши його своєю вічною неподільною столицею.

Читайте також:

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Ізраїль популярно пояснив, чому не слід визнавати Палестину

США допоможуть Ізраїлю здобути військову перевагу над сусідами

Головний прихильник палестинців в ООН підтримав Ізраїль

Повʼязані теми:

Наступна публікація