Ізраїль популярно пояснив, чому не слід визнавати Палестину

Ізраїль популярно пояснив, чому не слід визнавати Палестину

Ілюстрація

З ініціативи глави МЗС Ізраїлю Авігдора Лібермана зарубіжним співробітникам відомства розіслали лист з аргументами, які спростовують право палестинської держави на існування.

МЗС Ізраїлю розіслало своїм своїм зарубіжним співробітникам документ, в якому сформульовані основні аргументи, які спростовують право палестинської держави на існування. Про це пишуть ізраїльські ЗМІ, яким вдалося ознайомитися з цим документом.

Як повідомляється, директива була написана з ініціативи глави ізраїльського МЗС Авігдора Лібермана.

Для прийняття в ООН, йдеться в документі, необхідно, щоб держава-претендент було суверенною де факто. Відповідно до конвенції, прийнятої в 1933 році в Монтевідео, держава, що претендує на міжнародне визнання, має володіти чотирма ознаками: постійним населенням, певною територією, ефективним урядом і здатністю вступати у відносини з іншими державами.

Далі в директиві послідовно доводиться, що палестинська держава не відповідає необхідним критеріям. Зокрема, що стосується населення, то позиція керівництва Палестинської автономії з цього питання подається як суперечлива: претендуючи на те, щоб представляти інтереси всіх палестинців, воно в той же час не має наміру надавати цивільні права палестинським біженцям, в тому числі тим, що живуть в секторі Газа і на Західному березі Йордану.

З приводу певної території і ефективного уряду, що діє там, позиції палестинського керівництва представляються ще більш уразливими. Так, уряд Махмуда Аббаса не контролює ні сектор Газа, що знаходиться під владою Хамасу, ні Західний берег Йордану, близько 60% території якого контролюються Ізраїлем.

Крім того, йдеться в директиві, держава, що претендує на членство в ООН, має визнавати міжнародні закони, дотримуватися прав людини і прагнути до миру. Всім цим вимогам, на думку ізраїльського МЗС, гіпотетична палестинська держава не відповідає.

Як відомо, Палестинська автономія має намір домогтися визнання з боку ООН. Відповідна заявка вже була подана головою Палестини Махмудом Аббасом.

Нещодавно Ізраїль прийняв пропозицію Росії, США, Євросоюзу і ООН продовжити прямі переговори з Ппалестиною без попередніх умов.

Читайте також:

США допоможуть Ізраїлю здобути військову перевагу над сусідами

Іран проти заявки Палестини на членство в ООН

Головний прихильник палестинців в ООН підтримав Ізраїль

Повʼязані теми:

Наступна публікація