Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Капрал Гілад Шаліт висловив сподівання, що його звільнення з полону допоможе укладенню мирного договору між Ізраїлем та Палестиною.

Ізраїльський капрал Гілад Шаліт, звільнений 18 жовтня з п'ятирічного полону, вперше виступив по телебаченню та закликав Ізраїль і Палестину укласти мирний договір.

"Я сподіваюся, що ця угода (про звільнення Шаліта – прим. ред.) допоможе укладенню мирного договору між ізраїльтянами і палестинцями", - сказав солдат, який встиг стати в Ізраїлі національним героєм.

Шаліт висловив радість з приводу того, що тисячі палестинських ув'язнених зможуть вийти на свободу і повернутися додому.

Капрал також розповів про те, що дізнався про своє звільнення тиждень тому і відчув, що це може бути останній шанс вийти на свободу.

"Звичайно, я сумував за своєю сім'єю, за своїми друзями... є багато чого, що я можу розповісти про своє утримання в ув'язненні. Я сумую за зустрічами зі звичайними людьми, щоб поговорити з ними, щоб розповісти їм про свій досвід... У мене є багато справ тепер, коли я вільний", - сказав він.

Під час інтерв'ю Шаліт говорив дуже повільно, роблячи великі паузи між фразами.

Нагадаємо, ХАМАС звільнив Гілада Шаліта в обмін на 1027 палестинських ув'язнених. На першому етапі операції звільнені 477 палестинців, з них 27 – жінок. До речі, серед них є одна українка за походженням, яка відсиділа майже десять років за співучасть в організації теракту. Вони вже прибули до сектора Газа.

Ще 550 осіб будуть звільнені протягом двох місяців після того, як Шаліт повернеться додому.

Гілада Шаліта (зараз йому 25 років) захопили бойовики ХАМАС в 2006 році в секторі Газа. З того часу сторони неодноразово намагалися домовитися. Тель-Авів запевняв, що готовий заплатити за полоненого капрала будь-яку ціну. Але лише нещодавно він прийняв умови ХАМАСа - звільнення більше тисячі палестинців.

Читайте також:

Капрал Шаліт повернувся до Ізраїлю після 1940 днів полону

Подія десятиріччя в Ізраїлі: капрала Гілада Шаліта звільнено з полону

Українку, засуджену за тероризм, звільнять в обмін на ізраїльського солдата

Палестинця в Україні викрали і передали "Моссаду" агенти СБУ

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Повʼязані теми:

Наступна публікація