Капрал Шаліт повернувся до Ізраїлю після 1940 днів полону

Ізраїльський солдат Гілад Шаліт, який став національним героєм, звільнений з полону.

Після 1940 днів полону у палестинців ізраїльський капрал Гілад Шаліт повернувся на батьківщину.

Довгоочікуваний обмін солдата на сотні ув'язнених в Ізраїлі палестинців пройшов у вівторок, 18 жовтня. Заради звільнення Шаліта Тель-Авів погодився відпустити тисячу в'язнів, з них 450 чоловіків і 27 жінок були відпущені зараз, інших мають звільнити за два місяці.

ХАМАС спочатку перевіз Гілада Шаліта до Єгипту, де його потім передали представникам Армії оборони Ізраїлю.

"Шаліт пройшов первинний огляд на військовій базі Керем-Шалом і зараз прямує на базу ВПС Тель-Ноф в центрі країни", - повідомила прес-служба ЦАХАЛ.

На базі на нього чекають прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху, міністр оборони Ехуд Барак, армійське керівництво і члени родини.

Після зустрічі з рідними та керівниками армії та держави, а також більш ретельного медичного огляду, Шаліт разом з родиною буде перевезений на вертольоті до рідного селища Міцпе-Хіла на півночі країни.

Гілада Шаліта (зараз йому 25 років) захопили бойовики ХАМАС в 2006 році в секторі Газа. З того часу сторони неодноразово намагалися домовитися. Тель-Авів запевняв, що готовий заплатити за полоненого капрала будь-яку ціну. Але лише нещодавно він прийняв умови палестинських арабів - звільнення 1027 осіб. Багато з тих, кого відпускає Ізраїль, відбували довічне ув'язнення за теракти і масові вбивства.

До речі, серед них є одна українка за походженням, яка відсиділа майже десять років за співучасть в організації теракту.

Читайте також:

Подія десятиріччя в Ізраїлі: капрала Гілада Шаліта звільнено з полону

Українку, засуджену за тероризм, звільнять в обмін на ізраїльського солдата

Ізраїль віддає 1000 палестинців за полоненого капрала

Палестинця в Україні викрали і передали "Моссаду" агенти СБУ

Капрал Шаліт повернувся до Ізраїлю після 1940 днів полону

Капрал Шаліт повернувся до Ізраїлю після 1940 днів полону

Повʼязані теми:

Наступна публікація