Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Начальник генштабу ЦАХАЛ вважає війну невідворотною

Ізраїльська авіація / Фото: samsonblinded.org

Керівництво ізраїльської армії впевнено, що війна скоро буде. ЗМІ пишуть про "літаючу армаду": повернеться лише кожен третій.

Начальник генштабу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), генерал-лейтенант Бені Ганц вважає, що Ізраїлю незабаром доведеться вступити у війну з однією з арабських країн або одночасно з кількома.

Виступаючи на церемонії з нагоди 16-х роковин загибелі Іцхака Рабина, генерал назвав майбутню війну "невідворотною".

Він пояснив, що до такого висновку доходить щоразу, аналізуючи геополітичну ситуацію в регіоні.

Зокрема, Бені Ганц відзначив відсутність регіональної стабільності на тлі потрясінь в арабському світі, збільшення активності терористичних організацій, агресивні амбіції іранського керівництва.

"Цілком може статися, що в найближчому майбутньому нам доведеться знову мобілізувати всі наші сили на захист Ізраїлю і воювати на всіх фронтах в ім'я безпеки країни", - підкреслив начальник генштабу ЦАХАЛ.

Тим часом італійська газета La Repubblica пише, що Ізраїль вже готує "літаючу армаду" для завдання удару по Ірану.

"Ізраїль готовий до однієї з найбільш зухвалих військових операцій в історії єврейської держави, можливо, найскладнішої з часів війни за незалежність", - йдеться в статті.

"Літаюча армада", як стверджує La Repubblica, покликана знищити іранську ядерну загрозу, якщо інструмент санкцій виявиться неефективним . Однак поки, нагадує видання, ізраїльський уряд закликає світову спільноту ухвалити "паралізуючі" і "вбивчі" санкції проти Тегерана.

Згідно з апокаліптичним сценарієм війни, який наводить італійська газета, для атаки на Іран ізраїльська армія готує 100 літаків: штурмовиків, перехоплювачів, заправників тощо.

"Перш ніж кинутися на схід, порушуючи повітряний простір Йорданії та Саудівської Аравії, ізраїльські пілоти востаннє подивляться на свою країну. Кожен третій, судячи з розрахунків військових фахівців, може з завдання не повернутися", - підсумовує La Repubblica.

Нагадаємо, розмови про можливість завдання "превентивного" удару по ядерних об'єктах Ірану з'явилася напередодні публікації доповіді МАГАТЕ. У своєму звіті організація вперше пов'язала ядерну програму Ірану зі створенням ядерної зброї.

Зі свого боку, Тегеран назвав доповідь "безпідставною", заявивши, що вона ганьбить МАГАТЕ, оскільки створена на замовлення США.

Іранський президент Махмуд Ахмадінежад вкотре наголосив, що іранська ядерна програма має мирний характер.

"Ми не будемо будувати дві бомби, враховуючи, що у вас (США – прим. ред.) їх 20 тисяч. Але ми створимо таке, на що вам нічим буде відповісти: етику, гуманність, солідарність і справедливість", - сказав іранський лідер.

Читайте також:

Ізраїль створює "армію агресорів"

Саркозі поскаржився Обамі, що прем'єр Ізраїлю - "брехло"

Іран заявив, що готовий до війни з Ізраїлем

Президент Ізраїлю назвав напад на Іран "все більш імовірним"

Повʼязані теми:

Наступна публікація