Ахмадінежад: Іран не відступить ні на крок

Ахмадінежад: Іран не відступить ні на крок

Махмуд Ахмадінежад / Фото: AFP

Іран знову наголосив, що його ядерна програма має мирний характер. А МАГАТЕ "виконало замовлення" США.

Іран ні на крок не відступить від своєї ядерної програми, заявив президент Ісламської Республіки Махмуд Ахмадінежад.

Коментуючи доповідь МАГАТЕ, в якій стверджується, що Іран займався розробкою ядерної зброї, Ахмадінежад назвав її "безпідставною". На його переконання, цей звіт заплямував репутацію організації, оскільки був складений на замовлення США.

Ахмадінежад вкотре наголосив, що іранська ядерна програма має мирний характер.

"Ми не будемо будувати дві бомби, враховуючи, що у вас (США – прим. ред.) їх 20 тисяч. Але ми створимо таке, на що вам нічим буде відповісти: етику, гуманність, солідарність і справедливість", - сказав іранський лідер.

Нагадаємо, останнім звітом МАГАТЕ вперше прямо пов'язав ядерну програму Ірану зі створенням ядерної зброї. У документі, зокрема, йдеться, що Іран до 2003 року працював над розробкою конструкції ядерної зброї і експерти не виключили, що подібна робота триває досі.

Напередодні публікації доповіді в ізраїльській пресі з'явилися чутки про те, що Тель-Авів готовий завдати "превентивного" удару по ядерних об'єктах Ірану. Теоретично його можуть підтримати Сполучені Штати та Великобританія.

Іран наполягає, що його ядерна програма носить виключно мирний характер. Однак США та низка західних країн стверджує, що в країні достатньо збагаченого урану для створення від двох до чотирьох ядерних боєголовок.

При цьому самі США входять до клубу "ядерних держав". А Ізраїль, хоча формально не володіє ядерною зброєю, за даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру, має 80 боєголовок.

Читайте також:

Довгоочікуваний звіт МАГАТЕ: Іран створював власну атомну бомбу

Ізраїль стоїть на порозі війни з Іраном

Ахмадінежад заявив, що Ізраїль зникне дуже скоро

США та Росія почали нову еру перегонів ядерних озброєнь

Повʼязані теми:

Наступна публікація