США та Росія почали нову еру перегонів ядерних озброєнь

США та Росія почали нову еру перегонів ядерних озброєнь

Світ вступив в нову еру перегонів ядерних озброєнь

За підрахунками британських фахівців, в найближчі 10 років на створення нових видів ядерної зброї лише США і Росія витратять щонайменше 770 мільярдів доларів.

Світ вступив в нову еру перегонів ядерних озброєнь. Про це йдеться в доповіді про перспективи розвитку ядерних озброєнь, яка була оприлюднена британською дослідницькою групою BASIC (British American Security Information Council).

Як зазначає BASIC, сьогодні багато великих держав займаються реалізацією низки програм з модернізації існуючих та створення нових видів ядерних озброєнь та засобів їхньої доставки (ракети, літаки тощо). У найближчі десять років на ці цілі по всьому світу будуть витрачені сотні мільярдів доларів.

Найбільшими конкурентами в перегонах озброєнь найближчі 10 років будуть США і Росія, сукупні витрати яких на ядерну зброю та супутні області становитимуть щонайменше 770 мільярдів доларів.

Зокрема, протягом десятиліття США витратять на ядерні озброєння 700 мільярдів доларів. З цієї суми сто мільярдів доларів підуть на обслуговування та модернізацію існуючих засобів доставки (ракети, літаки, підводні човни). Ще 92 мільярди доларів США мають намір витратити на обслуговування та модернізацію вже існуючих ядерних боєголовок і підприємств з їхнього виробництва.

США також мають намір продовжити термін служби міжконтинентальних балістичних ракет Minuteman III і розробити нову балістичну ракету, побудувати 12 нових стратегічних атомних підводних човнів SSBN (X), перший з яких увійде до складу ВМС в 2029 році, продовжити термін служби бомбардувальників B-52H Stratofortress до 2035 року, розробити новий дальній бомбардувальник і почати заміну існуючих крилатих ракет з ядерними боєголовками новими в 2025 році.

Зі свого боку, Росія до 2020 року витратить на розвиток власне ядерної тріади не менше 70 мільярдів доларів. Ці кошти підуть на розгортання нових мобільних комплексів РС-24 "Ярс", створення до 2018 року нової міжконтинентальної балістичної ракети з десятьма ядерними блоками, переоснащення стратегічних підводних човнів проекту 667БДРМ модернізованими ракетами "Синева" і будівництво восьми підводних човнів проекту 955 "Борей". Крім того, як зазначає BASIC, в Росії ведеться проектування стратегічного атомного підводного човна п'ятого покоління.

До 2025 року Росія візьме на озброєння новий стратегічний дальній бомбардувальник. З 2013 року в Росії буде подвоєно виробництво балістичних ракет. Крім того, в найближчі десять років російські Збройні сили отримають десять бригад ядерних ракет малого радіусу дії.

Серед інших країн, що беруть участь в перегонах ядерних озброєнь, експерти BASIC назвали Китай, Індію, Францію, Ізраїль, Пакистан і Північну Корею. Всі ці держави також займаються розробкою і виробництвом нових видів ядерної зброї.

Читайте також:

США розібрали останню гігантську ядерну бомбу

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

Кравчук: у 1991 році Буш боявся Україну через ядерну зброю

Фідель Кастро закликав світ повністю відмовитися від будь-якої зброї

Повʼязані теми:

Наступна публікація