Кравчук: у 1991 році Буш боявся Україну через ядерну зброю

Леонід Кравчук розповів, що Буш-страший у 1991 році стосовно України був заляканий Горбачовим, який навіяв йому страх про українську ядерну зброю, націлену на США.

Джордж Буш-старший, виступаючи в 1991 році у Верховні раді СРСР, був заляканий Михайлом Горбачовим українською ядерною зброєю.

Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами Кравчука, виступ Буша-старшого у Раді влітку 1991 року у першій версії був іще більш жорстким, ніж в остаточній.

Відповідаючи на запитання про відому промову американського президента, в якій той закликав українців не поспішати з проголошенням незалежності, Леонід Кравчук зазначив:

"Я тоді їхав з Бушем в автомобілі, і він мені тоді сказав: "Коли ми приїдемо у Верховну раду, я вам дам прочитати свою промову".

Я задав таке запитання: "А для чого?". Він каже: "Я хочу почути вашу думку, чи правильно я буду говорити з трибуни Верховної Ради". Я прочитав цю частину і сказав йому: Верховна Рада не готова сприйняти це. Я сказав це. Ну, він трошки пом'якшив, там було ще гірше".

"Буш в даному разі знаєте чим керувався? Скоріше, страхом, який йому навіяв Горбачов. Він йому сказав, що якщо розпадеться Радянський Союз, розпадеться система ядерної зброї, і в Україні 165 ракет стоїть, і всі боєголовки націлені на Сполучені Штати Америки... Він керувався своїми національними інтересами", - додав Кравчук.

Також перший президент України висловив переконання, що в січні 1994 року Україна відмовилася від "не своєї" ядерної зброї, оскільки жодна боєголовка не виготовлялася в Україні, а система управління боєголовками знаходилася в Москві.

За його словами, у 1998 році, коли боєголовки вийшли б з ладу, Україна стала б заручником чужої ядерної зброї на своїй території, яку не було б можливості оновити.

Читайте також:

Горбачов розкритикував монополію російської влади

20 років путчу ГКЧП: як розвалили СРСР

Кравчук вважає недемократичним рішення про арешт Тимошенко

Кравчук запевняє, що усі закони в Раді продаються і купуються

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: