США розбирають останню гігантську ядерну бомбу

Американці завершують розбирання останньої термоядерної бомби B53, потужність якої в 600 разів більше за потужність бомби, скинутої на Хіросіму.

На американському підприємстві Pantex в штаті Техас у вівторок, 25 жовтня, завершиться розбирання останньої найбільшої атомної бомби класу B53 часів Холодної війни.

Як зауважив представник Міністерства енергетики США, роботи з розбирання найбільшого ядерного боєприпасу йдуть з випередженням графіка майже на рік.

Термоядерна бомба B53 була створена для враження укріплених підземних бункерів і мала скидатися бомбардувальником B-52. США взяли її на озброєння в 1962 році в розпал Холодної війни і Карибської кризи.

РОЗКРИТІ ДАНІ ПРО ЗАПАСИ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ У СВІТІ

Вага бомби становить 4,5 тонни (можна порівняти з мікроавтобусом), а потужність, за даними американських вчених, приблизно в 600 разів більша за потужність ядерної бомби, скинутої американцями на японське місто Хіросіма в роки Другої світової війни.

США розпочали поступове розбирання бомб B53 ще в у 1980-ті роки, проте гігантські снаряди залишалися в арсеналі стратегічних ядерних сил країни аж до 1997 року. Скільки бомб було розібрано на техаському підприємстві до цього моменту, представники Pantex уточнити не змогли.

Розбирання бомби полягає, насамперед, у витягненні приблизно 136 кілограмів вибухових речовин і безпосередньо ядерного заряду на основі урану. Далі передбачена обробка, переробка та знищення компонентів бомби.

Окрім бомб B53 компанія Pantex займається утилізацією низки інших застарілих видів ядерної зброї США.

Наразі замість бомб B53 на озброєнні США перебувають вільнопадаючі термоядерні бомби B61 11-ї модифікації.

Читайте також:

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

США випробували бойовий лазер, який підпалює кораблі на відстані (відео)

Німеччина віддасть США всі ядерні бомбардувальники

У США помер один з льотчиків, які скинули атомну бомбу на Хіросіму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: