День Хіросіми: 65 років з дня першого атомного бомбардування

В Японії вшановують жертв атомного бомбардування Хіросіми та Нагасакі. 65 років тому атомні бомби, скинуті США на ці міста, забрали життя понад 200 тисяч людей.

День Хіросіми_1
AFP
Хіросіма до і після бомбардування. 1945 рік
У японському місті Хіросіма 6 серпня вшановують пам'ять жертв атомного бомбардування. В цей день 65 років тому авіація США скинула атомну бомбу в Хіросімі, а через три дні - в Нагасакі. Тоді загинули понад 200 тисяч людей.

Вперше у пам'ятних церемоніях бере участь офіційний представник Сполучених Штатів. Вашингтон буде представляти американський посол у Японії Джон Рус.

На жалобні заходи також прибули представники інших двох ядерних держав - Британії і Франції - і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Всього ж представлено 75 країн.

Японія це єдина країна в світі, яка зазнала атомного бомбардування. Рано вранці 6 серпня 1945 система ППО Японії помітила наближення до Хіросімі невеликої групи бойових літаків США, однак було вирішено не перехоплювати їх. У результаті американський бомбардувальник безперешкодно пролетів над центром міста і скинув на нього чотиритонну уранову бомбу, названа Little Boy ("Малюк").

Внаслідок вибуху миттєво загинули від 70 до 100 тисяч людей. Тисячі інших мешканців Хіросіми померли згодом від променевої хвороби. Ті, що вижили, досі страждають від захворювань, викликаних радіаційним опроміненням.

9 серпня атомну бомбу "Fat Man" ("Товстун") скинули на місто Нагасакі. Там загинули щонайменше 70 тисяч людей.

Незабаром після цього Японія капітулювала, що ознаменувало закінчення на Тихому океані Другої світової війни.

6 серпня 1955 року в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї. А вже в 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без'ядерною зоною (Договір Раротонга).

Хіросіма стала вічним символом боротьби проти зброї масового знищення. День Хіросіми почав відзначатися міжнародним співтовариством як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

У самому місті цього дня щорічно проходить церемонія пам'яті. Як постійне нагадування про страшну трагедію, в центрі міста залишається недоторканим шматочок землі. Тут все так само, як і десятки років тому - руїни, тіні на стінах, примари атомної смерті.

Читайте також:

Ядерні держави вперше направили делегації до Хіросіми і Нагасакі

У США помер один з льотчиків, які скинули атомну бомбу на Хіросіму

Обама не захотів відвідувати Хіросіму та Нагасакі

Японець пережив ядерні бомбардування і в Хіросімі, і в Нагасакі

ВідеоДень Хіросіми: 65 років з дня першого атомного бомбардування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: