Іран вважає атомну бомбу гріхом

Тегеран запевнив, що не створює атомну бомбу з моральних та етичних міркувань, а також - тому що це не в його інтересах.

Глава Організації з атомній енергії Ірану Алі Акбар Саліхі категорично відкинув звинувачення Заходу на адресу Тегерана в розробці ядерної зброї.

"Ми не створюємо атомну бомбу, оскільки вважаємо це гріхом. Крім того, це не відповідає нашим інтересам", - сказав Саліхі в інтерв'ю турецькій газеті Hurriyet.

Зокрема, за словами Саліхі, іранці проти ядерної зброї з релігійних і етичних міркувань.

"Атомна бомба знищує і мирних громадян, а Іслам свідчить, що вбивство однієї людини рівносильне знищенню всього людства", - наголосив він.

Крім цього, запевнив Саліхі, "виробництво Іраном атомної бомби надзвичайно нелогічно".

"Якби Іран вірив, що виробництво бомби відповідає його інтересам, він би її створив, абсолютно не приховував би цей факт і не соромився. Проте ми ухвалили рішення про те, що це (виробництво ядерної зброї) буде суперечити військовій доктрині нашої країни", - підкреслив глава іранського відомства з атомної енергії.

Він також вказав на абсурдність використання ядерної зброї Іраном.

"Припустимо, у нас є одна атомна бомба, тоді, скажіть, де ми її використовуватимемо? Ми що, будемо бомбардувати Ізраїль? Кажучи Ізраїль, маєш на увазі США. Хто може зрівнятися з ядерною потужністю США? Ми надзвичайно розумні люди", - підкреслив Саліхі.

Як відомо, США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану.

Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Читайте також:

Іслам забороняє мусульманам ядерну зброю

Ізраїль та Іран вперше за 30 років обговорили ядерне питання

Іран готовий самостійно збагачувати уран

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: