Німеччина віддасть США всі ядерні бомбардувальники

Берлін збирається остаточно відмовитися від американської ядерної зброї. Німці повернуть США ядерні бомбардувальники і атомні бомби типу B61.

Німеччина збирається остаточно відмовитися від американської ядерної зброї, розташованої на її території, до 2012 або 2013 року. Це означає фактичний вихід ФРН з договору НАТО про "ядерну участь".

Раніше Берлін офіційно вже заявляв про відмову від ядерної зброї. Однак, будучи членом НАТО, Німеччина може застосовувати ядерний арсенал альянсу у випадку оборонної війни – у рамках так званого договору про "ядерну участь" (nukleare Teilhabe).

Для цих цілей призначена 33-тя авіаескадра люфтваффе, розташована на базі ВПС Бюхель в Рейнланд-Пфальці. Там же під охороною військовослужбовців США зберігаються близько 20 американських атомних бомб типу B61. У разі необхідності нанесення ядерного удару спеціально обладнані для цих цілей німецькі "Торнадо" мають доставити їх до району застосування.

Як стало відомо виданню RP-Online, найближчим часом застарілі "Торнадо" 33-й авіаескадри повинні бути списані і замінені "Єврофайтер". При цьому у зв'язку з ухваленою у ФРН програмою з економії, що передбачає серед іншого скорочення чисельності бундесверу та урізання фінансування збройних сил, "Єврофайтер" не будуть переобладнуватися для того, щоб нести атомні бомби.

За іншими даними, 33-тя авіаескадра буде взагалі розформована.

Це означає фактичний вихід ФРН з натівського договору про "ядерну участь". Активним прихильником відмови від ядерної зброї є міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле, який ще в 2009 році включив цю вимогу в передвиборну програму Вільної демократичної партії (ВДП).

Вестервелле має намір якомога швидше вивезти атомні бомби з Німеччини і повернути їх США. Зі свого боку міністр оборони Карл-Теодор цу Гуттенберг виступає проти цієї ініціативи. На його думку, Німеччина поки не може відмовитися від принципу ядерного залякування, оскільки це може поставити під загрозу безпеку країни.

Читайте також:

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

США очолили світовий рейтинг "торговців смертю"

Британія не збільшуватиме свій ядерний арсенал

В туристичному центрі Туреччини виявили американську ядерну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: