Відправлена на Марс космічна станція може впасти на Землю

Міжпланетна станція "Фобос-Грунт", яка була запущена на Марс, може впасти на Землю через проблеми, які трапилася під час запуску.

Автоматична міжпланетна станція "Фобос-Грунт", запуск якої перервався в середу, 9 листопада, нештатною ситуацією, може впасти назад на Землю.

На думку фахівців, Роскосмос має не більше п'яти-десяти днів, щоб врятувати марсіанську місію.

"Розрахункова орбіта станції досить низька - 208 на 356 кілометрів. На такій орбіті вона протримається п'ять-десять діб, потім у результаті втрати швидкості увійде в щільні прошарки атмосфери і, швидше за все, впаде на Землю", - розповіло джерело в космічній галузі.

За даними фахівців, при цьому "Фобос-Грунт" не встигне повністю згоріти в атмосфері, а отже, якась частина конструкцій станції, її радіоактивної начинки і токсичного палива може впасти на Землю.

Читайте також: Українська ракета стартувала на Марс

Водночас, в російському космічному відомстві поки не втрачають оптимізму. "Ми будемо перезавантажувати програму космічного апарату. Орбіта, на якій знаходиться апарат, - опорна, ніякі баки не скинуті, паливо не було витрачено", - заявив глава Роскосмосу Володимир Поповкін.

Згідно з повідомленням, яке розміщене на офіційному сайті відомства, на часі визначені всі необхідні параметри руху космічного апарату.

Близько 23:00 (21:00 за київським часом)середи станція увійде в зону радіовидимості, після чого з неї буде отримано інформацію про проблеми та перевстановлене програмне забезпечення.

Детальний аналіз параметрів показав, що команди на перезавантаження двигунів "Фобос-Грунт" будуть віддані протягом найближчих двох тижнів.

Нагадаємо, попередня російська експедиція на Марс, відправлена ​​15 років тому, також не була успішною.

Через збій розгінного блоку апарат "Марс-96", запущений в листопаді 1996 року, не вийшов на цільову орбіту і впав в океан.

Читайте також:

До запуску української ракети з Бразилії залишилося два роки

Марсохід залишився без транспорту до Марсу

NASA показало ракету, на якій люди полетять на Марс

NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер

Космічний корабель "Гагарін" стартував з Байконура

ВідеоУкраїнська ракета стартувала на Марс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: