З Нового року бензин може подорожчати на півтори гривні

Дата публікації
Перегляди
4685
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З Нового року бензин може подорожчати на півтори гривні

Якщо бензин подорожчає, багато хто відмовиться від власного транспорту / Фото: The Telegraph

На початку 2012 року в Україні можуть різко зрости ціни на бензин та солярку.

Якщо Кабмін підтримає ініціативу Міненерго про підвищення мит на імпортні нафтопродукти, то бензин і солярка подорожчають на 1,3 та 0,8 грн за літр відповідно, заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

За його словами, державі необхідно розставити пріоритети: або збільшувати доходи бюджету, підвищуючи акцизи, або нарощувати прибутковість нафтопереробних компаній шляхом введення мит або квот на імпорт нафтопродуктів.

В іншому випадку, переконаний експерт, митне підвищення призведе до того багато автовласників взагалі відмовляться від свого транспорту, або до максимуму скоротити поїздки.

"Через підвищення акцизів на початку року і високі ціни на нафту вартість палива у 2011 році зросла в середньому на 1,95 гривні за літр, що призвело до 10%-го зниження споживання бензину А-95. Цілком очевидно, що аналогічне підвищення викличе не менш тяжкі наслідки", - вважає експерт.

На його думку, оптимальним рішенням у ситуації, що склалася, була б відмова від введення обмежень на імпорт, помірне підвищення акцизів (збереження нинішньої ставки на бензин і підвищення акцизу на ДП максимум до 90 євро/т) і посилення державного контролю, спрямованого на захист внутрішнього ринку від контрабанди нафтопродуктів і фальсифікату.

На думку Куюна, відмова від введення обмежень на імпорт та помірне підвищення акцизів могло би бути оптимальним рішенням. Це дозволило б захистити українські НПЗ, підвищити якість палива на ринку і наростити податкові надходження до бюджету без нарощування податкового тиску на споживачів.

Як повідомлялось, у вересні поточного року Мінінфраструктури вже намагалось підвищити ставки акцизного збору на бензини до 200 євро / т і на дизельне паливо до 120 євро / т і уніфікувати на ДТ. Тоді, проти уніфікації ставок акцизного збору виступила Американська торговельна палата в Україні.

Читайте також:

Ціни на солярку можуть різко вирости

Найгірший бензин в Україні продається у Харкові

Бензин може подорожчати до двох доларів вже у наступному році

Українцям все частіше не вистачає грошей на заправку автомобілів

Українці отримають бензин європейської якості через 2-3 роки

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4685
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація