Землю обіцяють засипати золотом із космосу

Землю обіцяють засипати золотом із космосу

У космосі є дуже багато дорогоцінних металів

Творці Google та режисер "Титаніка" планують добувати золото та платину у космосі.

Засновник пошуковика Google Ларрі Пейдж та режисер "Аватара" Джеймс Кемерон оголосили про старт компанії Planetary Resources, яка в найближчі десять років приступить до видобутку золота і платини у космосі.

Засновники компанії Пітер Діамандіс і Ерік Андерсон переконані, що в їхніх планах немає нічого фантастичного, а вигода від реалізації буде просто надзвичайною, пише "Кореспондент"

"В одному багатому металами астероїді діаметром 500 м може міститися більше платини, ніж було видобуто за всю історію людства", - говорить Діамандіс.

Крім дорогоцінних металів, астероїди найчастіше містять величезні запаси води у вигляді льоду. Це, на думку творців Planetary Resources, означає, що виробництвом водневого ракетного палива можна буде займатися прямо в космосі, а це значно здешевить польоти.

Planetary Resources не оголошує деталі технологій, які допоможуть втілити в життя всі ці чудеса. Однак список людей, які повірили в ідеї Діамандіса і Андерсона, вражає. Це і Кемерон, відомий не тільки як режисер фантастичних блокбастерів, а й як дослідник океанських глибин. І засновник Google Ларрі Пейдж, геніальний математик і програміст. І голова ради директорів Google Ерік Шмідт. І мільярдер Рам Шрірам, один з перших інвесторів Google і Amazon і засновник інвестиційної компанії Sherpalo. І цілий ряд інших впливових бізнесменів.

Видобуток платини і золота в космосі почнеться вже в найближчі десять років, переконані творці Planetary Resources.

На думку ряду експертів, Planetary Resources випереджає час, але в цілому нічого революційного в цьому підході немає. В останні роки NASA і інші космічні агентства і компанії поступово змістили акцент з дослідження великих космічних тіл, таких як Місяць і планети Сонячної системи, на астероїди.

Вся справа в тому, що астероїди надто малі, щоб мати скільки-небудь значиму гравітацію, пояснює Андерсон. А значить, для польотів до них необхідно набагато менше ресурсів, ніж для відправлення, скажімо, до Місяця.

Річард Бінцель, професор Массачусетського технологічного інституту, вважає, що ініціатива Planetary Resources випереджає свій час на десятки років. "Але треба ж колись починати", - укладає Бінцель.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація