Померла оперна діва Джоан Сазерленд - "голос століття"

Померла оперна діва Джоан Сазерленд - "голос століття"

Джоан Сазерленд (1975 і 1996 рік)

У віці 83 років померла оперна співачка Джоан Сазерленд, яку Лучано Паваротті одного разу назвав "голосом століття".

У Швейцарії у віці 83 років померла оперна співачка Джоан Сазерленд, яка стала однією з найвідоміших сопрано ХХ століття.

Сазерленд померла у себе вдома, неподалік від міста Монтре. "Вона прожила довге життя, протягом якого приносила людям радість", - заявили її родичі.

Джоан Сазерленд народилася в Австралії в 1926 року, навчалася в Сіднейській консерваторії. На оперній сцені дебютувала в 1950 році у головній партії в опері "Юдіфь" у Сіднеї.

Вона стала знаменитою після свого італійського дебюту в 1960 році у Венеції. Італійська публіка назвала її La Stupenda (Дивовижна). Серед найбільш відомих опер, в яких виступала Сазерленд – "Альцина", "Дон Жуан", "Лючія", "Норма", "Марія Стюарт".

Лучано Паваротті одного разу назвав співачку "голосом століття". Монсеррат Кабальє казала, що у Сазерленд "небесний" голос.

У 1990 році Сазерленд залишила сцену. Вона вийшла на пенсію і в основному проводила час вдома, але зрідка давала майстер-класи з вокалу, а також була членом журі багатьох вокальних конкурсів.

Читайте також:

В аеропорту Амстердама раптово помер король соулу Соломон Берк

Пласідо Домінго йде з Вашингтонської опери

Російську балерину вигнали з роботи через еротику на сцені опери

До 200-річчя Аргентини відновила роботу найбільша оперна сцена Південної Америки

Наступна публікація