У Москві помер письменник і режисер Ефраїм Севела

У Москві помер письменник і режисер Ефраїм Севела

У Москві помер письменник і режисер Ефраїм Севела. Фото www.vocalmusic.narod.ru

На 83-му році життя помер російський письменник, сценарист і режисер Ефраїм Севела.

У Москві на 83-му році життя помер російський письменник, сценарист і режисер Ефраїм Севела, який написав книги "Зупиніть літак - я злізу", "Мама", "Чоловіча розмова в російській лазні", "Папуга, що говорить на ідіш",

Про це повідомив в ефірі радіостанції "Ехо Москви" літературознавець, професор РДГУ Леонід Каціс.

"Для мене ім'я Ефраїма Севели пов'язано з чудовою фразою" Зупиніть літак - я злізу ". Свого часу, коли тільки починався національний рух радянських євреїв за виїзд, він зумів дуже точно зобразити те враження від війни 1967 року, яка перетворила радянських євреїв які давно втратили все національне, з прошарку інтелігенції в той народ, який у результаті сьогодні відчуває свою національну гідність ", - розповів Каціс.

"Окрім цього географія Севели була непроста з тієї причини, що будучи пов'язаним і з російською літературою, і з кіновиробництвом, він не зумів влаштуватися в Ізраїлі, і тому його подальше життя не було пов'язана з сіоністськими проектами, які були висловлені в "Зупиніть літак – я злізу". У результаті він повністю повернувся до Росії, досяг тут певного успіху, навіть став символізувати собою те, що називається російсько-єврейською літературою", - зазначив Каціс.

Ефраїм Севела (справжне ім'я - Юхим Драбкін) народився 8 березня 1928 року в Бобруйську в родині кадрового офіцера, тренера з класичної боротьби Євеля Драбкіна.

У 1971 році брав участь у захопленні приймальні голови уряду СРСР, вимагаючи дозволити євреям репатріюватися до Ізраїлю (хоча, за власним зізнанням, раніше не був ні дисидентом, ні сіоністом). Після суду над групою був висланий до Ізраїлю.

Серед книг - "Зупиніть літак - я злізу", "Моня Цацкес - прапороносець", "Мама", "Вікінг", "Тойота-Королла", "Чоловіча розмова в російській лазні", "Папуга, що говорить на ідіш", "Чому немає раю на Землі "," I Love New York "," Патріот з немитими вухами "," Зуб мудрості "," Продай твою мати "," Все не як у людей ". Вийшло зібрання творів письменника в 6 томах і ряд збірок вибраних творів.

У 1990 році повернувся в СРСР і як режисер випустив кілька успішних фільмів за власними сценаріями - "Папуга, що говорить на ідіш" (1990), "Ноїв ковчег" (1992), "Ноктюрн Шопена" (1992), "Благодійний бал" (1993 ).

Читайте також:

Помер письменник Олесь Ульяненко

Помер почесний президент Італії Франческо Коссіга

У Греції помер колишній диктатор

Повʼязані теми:

Наступна публікація