Помер почесний президент Італії Франческо Коссіга

На 83-му році життя помер відомий італійський політик Франческо Коссіга, який у різні роки був прем'єр-міністром і президентом Італії.

На 83-му році життя 17 серпня помер колишній глава Італійської республіки, її почесний президент Франческо Коссіга.

Його смерть зафіксували лікарі відомої римської клініки "Джемеллі", куди знаменитого італійського політика госпіталізували у зв'язку з проблемами, пов'язаними із функціонуванням дихальної системи.

У різний час Коссіга був прем'єр-міністром і президентом Італії.

Франческо Мауріціо Коссіга народився 26 липня 1928 року в місті Сассарі на Сардинії. В 1945 році він приєднався до Християнсько-демократичної партії. Обіймав незначні посади, а потім в 1958 році був обраний до парламенту. У 1974 році він зайняв кабінет "міністра без портфеля".

У 1976 році прем'єр-міністр Альдо Моро запропонував Коссіга посаду міністра внутрішніх справ. На цій посаді він показав свої найкращі якості - рішучість та хоробрість - у вирішенні двох загальнонаціональних проблем: землетруси в Фріулі в 1976 році і кампанії політичного тероризму, що завершилася викраденням і вбивством прем'єра Моро в 1978 році.

Коссіга особисто контролював пошук викрадачів та їхнього заручника. Дізнавшись про вбивство Альдо Моро, він пішов у відставку.

Після цього Коссіга пішов у тінь і знову з'явився на політичній сцені тільки тоді, коли несподівано був названий серед кандидатів на формування уряду.

Після загальних виборів в червні 1979 року тільки Коссіга зміг менш ніж за 48 годин сформувати коаліцію християнських демократів, лібералів і соціал-демократів.

24 червня 1985 року Франческо Коссіга був обраний президентом Італії на спільному засіданні двох палат парламенту вже під час першого обговорення (такого не траплялося з моменту обрання президентом Енріко де Ніколи в 1946 році). До моменту обрання Коссіга вже другий рік виконував обов'язки голови сенату республіки (верхньої палати парламенту). Коссіга залишив посаду президента в 1992 році після закінчення терміну його повноважень.

Читайте також:

У Греції помер колишній диктатор

Сина останнього короля Італії судять за підкуп чиновників

Італійська преса отримала докази зв'язків Берлусконі з мафією

Італійська поліція виклала в Інтернеті відео вбивства боса мафії

ВідеоПомер почесний президент Італії Франческо Коссіга

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: