У Греції помер колишній диктатор

Іоаннідіс був доставлений з проблемами органів дихання в одну з афінських лікарень з в'язниці Корідаллос, де відбував довічне ув'язнення. Там він і помер.

Дімітріос Іоаннідіс, колишній правитель Греції на чолі хунти "чорних полковників" у 1973-1974 роках, помер 16 серпня в Афінах у віці 87 років.

Іоаннідіс був доставлений з проблемами органів дихання в одну з афінських лікарень з в'язниці Корідаллос, де відбував довічне ув'язнення. Там він і помер.

Іоаннідіс взяв активну участь у перевороті "чорних полковників" 21 квітня 1967 року, в результаті якого в Греції встановилася права диктатура. Іоаннідіс очолював військову поліцію, яка займалася, зокрема, переслідуванням інакомислячих. У ті роки багато грецьких політиків та громадських діячів були заслані або втекли за кордон.

Після придушення студентського повстання у Політехнічному університеті в листопаді 1973 року Іоаннідіс організував державний переворот і змістив лідера хунти Георгіоса Пападопулоса, на місце якого поставив свого земляка Федоне Гізікіса. Режим Іоаннідіса відрізнявся репресіями проти незгодних з політичним курсом "чорних полковників".

Влітку 1974 року хунта організувала державний переворот на Кіпрі з метою приєднати острів до Греції. Наслідком цієї авантюри стало військове вторгнення Туреччини на острів. Острів, з момента проголошення незалежності якого пройшло 50 років, до цих пір розділений лінією припинення вогню, а переговори між греками-кіпріотами і турками-кіпріотами про подолання конфлікту не дають результату вже три з половиною десятиліття.

Після падіння хунти "чорних полковників" Іоаннідіса судили і засудили до смертної кари за державну зраду і загибель цивільних осіб під час придушення студентського повстання. Вища міра покарання була пізніше замінена довічним ув'язненням. Іоаннідіс в перший раз попросив про амністію в 2008 році після 33 років у в'язниці. Однак він відмовився визнати себе винним у злочинах, за які був засуджений, і влада не погодилася звільнити його.

Читайте також:

Екс-президент Аргентини визнав відповідальність за Брудну війну

Останнього аргентинського диктатора засудили до 25 років в'язниці

Нігерська хунта призначила свого лідера президентом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: