Американські вчені навчили роботів брехати

Науковці розробили алгоритми, які дозволяють роботам вводити в оману не тільки інших "розумних" машин, а й людей.

У Технологічному інституті Джорджії (США) проведено перший у своєму роді експеримент за участю робота, який здатен обдурити противника і навіть (якщо потрібно) партнера.

Група вчених розробила алгоритми, які дозволяють роботам вводити в оману інших "розумних" машин, а також людей. При цьому "роботи-брехуни" самі можуть обирати оптимальну стратегію залежно від обставин.

Учені провели випробування на двох обладнаних камерами роботах, які грають у хованки. Той робот, який ховався, за необхідності збивав розставлені на підлозі маркери, що ведуть до випадково вибраного ним укриття, тим самим збиваючи з пантелику іншу "розумну" машину. У більш кмітливого робота вийшло обдурити іншого з вірогідністю в 75%.

Це вміння не обов'язково має стати в нагоді; робот, швидше за все, не буде наділятися ним для виконання якихось спеціальних завдань.

"І все-таки це важливий інструмент у його інтерактивному арсеналі, тому що робот, який розуміє необхідність хитрощів, має перевагу з точки зору кінцевого результату в порівнянні з роботами, що не мають уявлення про це", - пояснив співавтор дослідження Алан Вагнер.

Надалі такі машини можуть виявитися корисними у різноманітних сферах. Наприклад, під час порятунку жертви, яку охопила паніка. Але вчені погоджуються, що розробка подібних роботів, безумовно, потребує дискусії про етичну сторону справи.

Читайте також:

Американка вийшла заміж за робота з "Зоряних війн"

Створено наноробота розміром з молекулу

На виставці в США представили першу жінку секс-робота

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: