Астрономи побачили прихід весни на Плутоні

Плутон несподівано почервонів: виявилося, що ця карликова планета є не просто кулею з льоду і каменю, а має динамічну атмосферу.

Плутон
NASA
Плутон. Знімки "Хаббла"
Плутон - карликова планета на зовнішньому краю Сонячної системи - несподівано почервонів і змінився. Вивчивши нові фотографії, зроблені космічним телескопом "Хаббл", вчені NASA дійшли висновку, що на планеті розпочалася весна.

На представлених Національним аерокосмічним агентством США фотографіях поверхня Плутона зображена такою, якою її ще ніколи не бачили. Зміна кольору планети, яка, вочевидь, відбулася між 2000 і 2002 роком, підтверджує, що Плутон є динамічним світом, атмосфера якого змінюється, а не просто кулею з льоду і каменя.

Північна півкуля Плутона у порівнянні зі знімками 1994 року стала яскравішою, а південна, навпаки, потемніла і почервоніла. На думку науковців, це свідчить про зміну пір року - Плутон обертається навколо Сонця за 248 років і десять років різниці між двома знімками приблизно відповідають двом земним тижням.

За ці "два тижні" в південній півкулі міг частково розтанути, а в північному, навпаки, випасти метановий "сніг", який добре відбиває сонячні промені. Сонце з поверхні Плутона виглядає лише дуже яскравою зіркою. Тому те, що там може випадати метановий сніг, який тане при мінус 182,5 градусах Цельсія, - цілком закономірно.

Але особливо NASA підкреслило, що зміна пір року відбувається на Плутоні зовсім не з тієї ж причини, з якої змінюють один одного зима і літо на Землі.

На Землі циклічність сезонів обумовлена тим, що вісь планети нахилена і кожна півкуля отримує різну кількість сонячних променів по різні сторони від Сонця, а Плутон додатково до цього ще і рухається по витягнутій орбіті, - і саме цей чинник позначається на зміні плутонівських сезонів найсильніше.

Астрономи сподіваються отримати нові знімки Плутона, коли повз карликової планети пролетить зонд "Нові горизонти". Але відбудеться це лише через п’ять років - влітку 2015-го.

Плутон на сьогодні є найбільш відомими небесним тілом Сонячної системи за межами орбіти Нептуна. Попри те, що Плутон виключили з переліку планет, він як і раніше може претендувати на звання прикордонного об'єкту Сонячної системи. Зараз Плутон є найменш вивченим об'єктом, його дослідження значно розширяє відомий людині світ.

Читайте також:

У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

Марсохід Spirit зупинився назавжди

"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: