До таблиці Менделєєва додали нові елементи

Вчені змінили таблицю Менделєєва: вона поповнилася елементами №114 і №116, які мають підвищену радіоактивність.

Таблиця Менделєєва
До періодичної таблиці Менделєєва офіційно додані нові хімічні елементи під номерами 114 і 116.

Поповнення таблиці відбулося майже через 10 років після відкриття нових елементів, після тривалої перевірки регулюючими структурами в сфері хімії та фізики.

"Елементи 114 і 116 були відкриті більш 10 років тому групою вчених з Лівермора і Росії. Тепер вони включені до періодичної системи", - повідомила представник Національної лабораторії ім. Лоуренса Лівермора (LLNL) в Каліфорнії Енн Старк.

Нові елементи поки що не мають назв. Попередньо їх назвали ununquadium і ununhexium, щоправда, невідомо, чи будуть вони затверджені офіційно.

Обидва елементи мають підвищену радіоактивність і в чистому вигляді можуть існувати лише долі секунди, практично миттєво розпадаючись на більш легкі атоми.

За минулі роки лабораторії по всьому світу декілька разів заявляли про відкриття нових хімічних елементів, що претендують на позиції 113, 114, 115, 116 та 118 у періодичній таблиці.

Робоча група експертів дійшла висновку, що 114 і 116 елементи відповідають всім критеріям, яким мають відповідати елементи для офіційного включення до таблиці. Решта - поки що ні.

Процес відкриття нових елементів, не зафіксованих в таблиці Менделєєва, але існування яких було передбачене логікою системи, почався в 1940 році, коли в Університеті Каліфорнії були відкриті нептуній і плутоній.

З того часу кожен новий елемент, що відкривається вченими, був ще більш важким, радіоактивним і нестабільним. Проте науковці продовжують сподіватися, що одного разу їм вдасться відкрити більш стійкий елемент, який до того ж матиме корисні властивості.

Читайте також:

Новий хімічний елемент отримав ім'я Коперніка

Учені здійснили прорив у вивченні антиматерії

Науковий світ облетіла звістка, що бозон Хіггса нарешті знайдено

Складено список винаходів, які через 10 років кардинально змінять життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: