Dragon успішно пристикувався до МКС

Dragon пробуде на орбіті до 2 липня, а потім повернеться на Землю.

Космічний корабель Dragon, який належить компанії SpaceX, успішно пристикувався до МКС.

Про це повідомляє Національне управління з аеронавтики і досліджень космічного простору (NASA).

Стикуванням вантажного космічного корабля керували американські астронавти Джек Фішер і Пеггі Уїтсон, що перебувають на Міжнародній космічній станції. На борту корабля перебувало 2708 кг вантажу, який містив наукове обладнання, а також піддослідних тварин і комах. Там також знаходилося обладнання для спільного з NASA проекту з вивчення впливу світла та мікрогравітації на насіння рослин. В рамках проекту планується підвищити стійкість рослин на Землі з метою використання їх у тривалих космічних експедиціях в майбутньому.

ЩЕ один проект передбачає вивчення горіння газоподібних речовин в умовах невагомості. З його допомогою вчені планують знизити виділення шкідливих для екології речовин і підвищити ефективність палива.

Космічний корабель Dragon пробуде на орбіті до 2 липня, а потім повернеться на Землю. Корабель доставить назад результати наукових експериментів, його приводнення очікується в Тихому океані, поблизу північної частини Каліфорнії.

SpaceX робить ставку на багаторазові космічні запуски, щоб знизити вартість польотів. Наприклад, перша ступінь ракети-носія Falcon 9 розроблена як багаторазова, тож компанія нерідко намагається посадити її для повторного використання.

SpaceX один раз запускала перший ступінь ракети-носія Falcon 9, який раніше вже використовувався, і на цьому запуску заощадила половину вартості нового ступеня. Тепер SpaceX уперше повторно запустила вантажний корабель Dragon.

Це став 11-й за рахунком запуск для вантажного корабля Dragon до МКС і 100-й запуск з майданчика 39A мису Канаверал.

У березні 2017-го року SpaceX вперше запустила перший ступінь ракети-носія Falcon 9, який вже використовувалася раніше, а потім знову посадила її. Пізніше стало відомо, що компанії також вдалося посадити головний обтічник.

Крім того, на літо 2017 року запланований перший випробувальний запуск ракети-носія важкого класу Falcon Heavy, в рамках якого, можливо, SpaceX спробує посадити другий ступінь, але зараз невідомо, наскільки вигідна посадка другого ступеня для подальшого використання.

SpaceX запустила супутник, який забезпечить Wi-Fi у літаках і на кораблях

ВідеоSpaceX здійснила успішний запуск своєї одинадцятої місії CRS-11

Залиште свій коментар